Kot smo že poročali, bo moštvo Gorice prvi trening v letošnjem letu opravilo v ponedeljek popoldne. Miran Srebrnič bo v uvodnih dneh priprav na nadaljevanje sezone pogrešal trojico pomembnih adutov.


Grega Sorčan, Matija Boben in Sandi Arčon se v opravi B reprezentance potita v prijetnih pogojih Združenih arabskih emiratov, kjer bo četa selektorja Srečka Katanca odigrala prijateljski tekmi s Savdsko Arabijo in Finsko. Po dvoboju s Skandinavci se bodo reprezentanti priključili pripravam svojih klubov, a lahko se zgodi, da se bosta v Novo Gorico vrnila zgolj Sorčan in Boben.

Primorske novice namreč poročajo, da je Sandi Arčon tik pred tem, da še drugič v karieri zapusti zasedbo, za katero je doslej odigral 146 prvoligaških preizkušenj. Po Izraelu, kjer sicer ni imel najlepše izkušnje, se bo jeseni strelec petih zadetkov očitno preizkusil še v Romuniji. Kot pišejo Primorske novice, se bo hitronogi napadalec preselil v Gaz Metan Mediaš, ki se je poleti vrnil med najboljše romunske klube in po polovici sezone zaseda visoko tretje mesto, s 37 točkami zaostaja zgolj za Viitorulom in Steauo. Kluba naj bi se že dogovorila vse potrebno za izpeljavo prestopa.

Z morebitnim odhodom iz novogoriškega Športnega parka govorice sicer povezujejo še dva mlada nogometaša, ki sta jeseni opozorila nase. Rifetu Kapiću selitev v novo sredino napovedujejo že nekaj časa, med bolj vročimi imeni pa naj bi bil tudi Rok Grudina, ki se je v drugi polovici minulega leta prvič dokazoval v prvoligaški konkurenci.

V matično zasedbo se bo polletnem kaljenju v Brdih vrnil Leon Marinič. Vezist, ki bo letos dopolnil 20 let, je za Brda prispeval štiri pomembne zadetke.

  • Ajaxov talent podpisal za Celje

    Nogometni klub Celje je z navdušenjem naznanil podpis pogodbe z Jahnoahom Markelom, 21-let…
  • Zmaji dobili novega člana

    Nogometni klub Olimpija je okrepil svoje vrste z novim igralcem. Gre za 23-letnika iz Nemč…
  • Znani so pari za sezono 2024/25

    Danes ob 12:00 je na sedežu Nogometne zveze Slovenije potekal žreb parov za sezono 2024/25…
Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Peter Dominko
Naloži več novic iz Prva Liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Likar bo še naprej nosil dres Šiškarjev

Uroš Likar je podaljšal sodelovanje z Bravom in bo dres Šiškarjev nosil še vsaj eno sezono…