Velenjčani po slabem začetku sezone, ko so po izpadu iz kvalifikacij za Evropsko ligo slabo odprli tudi tekmovanje v državnem prvenstu, počasi, a vztrajno znova spominjajo na lanske predstave, ko so se borili za najvišja mesta. Knapi so z zmago na Bonifiki niz tekem brez poraza povišala že na šest obračunov.

Moštvo trenerja Jerneja Javornika je v dobrem mesecu ob Kopru ugnalo še Radomlje in Gorico ter remiziralo z Domžalami, Olimpijo in Krko. Knapi so krog pred zaključkom prve polovice državnega prvenstva na šestem mestu ujeli prav kanarčke in z zmago skočili tudi pred njih. Potem ko je Bolha po predložku Firerja izid izenačil na 1:1, je v 73. minuti knape v vodstvo popeljal mladi Aljaž Krefl, ki se na igrišča vrača po štirimesečnem okrevanju po poškodbi trebušnega zidu. Hitronogi bočni nogometaš je z nevarnimi prodori pretil že lani, v letošnji sezoni je zaradi težav z zdravjem zaigral šele tretjič in se veselil prvega zadetka. 20-letni nogometaš je za klubsko spletno stran ob tem dejal: “Za mano so štirje težavni meseci, saj sem zaradi poškodbe, ki se mi je pripetila že na prvi prvenstveni tekmi proti Mariboru, moral večino časa strogo mirovati, kar je za mene predstavljajo veliko oviro, saj sem navajen rutine treningov in trdega dela. Občutki po vrnitvi na igrišče so fantastični. Trda, težka tekma proti Kopru, zaostanek z 1:0, nato pa smo tekmo uspeli spreobrniti v našo korist in zmagati z 1:3. Svojega zadetka sem seveda zelo vesel. Je pika na i mojemu povratku ter trdemu delu.”

Pri Rudarju bodo reprezentančni premor, po njem bodo v Velenju gostovali sosedi iz Celja, ki so neporaženi že 19 tekem, izkoristili za piljenje forme pred zadnjimi tremi tekmami jesenskega dela sezone, v nedeljo bodo tako gostovali v hrvaški prestolnici, pri domačem prvoligašu Zagrebu.

Domžalčani do pomembnih točk

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…