V 3. SNL sever je bilo vseh sedem tekem 15. kroga odigranih že v sobotnem popoldnevu. Največ zadetkov so gledalci videli v Šentjurju, tri v mreži Korotana, skupno štiri, medtem ko je vodilni Maribor B slavil v gosteh pri Lenartu. Obračun kroga, med četrtim Šampionom in tretjimi Podvinci, so na celjskem Olimpu dobili gostje.

Podvinci so se sicer v 24. minuti znašli v zaostanku, saj je Jure Gojzdnik Celjane povedel v vodstvo, Šampion pa je s prednostjo odšel tudi na odmor. V nadaljevanju so se Podvinčani prebudili in v 65. minuti z zadetkom Roberta Osterca izid poravnali, devet minut zatem pa je Aleš Požegar zadel za deveto zmago v letošnji sezoni, s katero so Podvinci prednost pred Šampionom povečali pet točk. Celjani so kljub porazu, sedmem v letošnji sezoni, zadržali četrto mesto na lestvici, a z dvema točkama zaostanka sledijo Dravograjčani, Ravenčani in Šentjurčani. Slednji so se pred domačimi gledalci veselili še druge spomladanske zmage, znova so porazili koroškega predstavnika. Po Dravogradu je bil žrtev še Korotan, ki je od 37. minute, ko je bil pri domačih izključen Žiga Oset, igral z igralcem več. Šentjurčani so sicer z enajstmetrovko Mihe Belaka v prednost prešli v 14. minuti, Prevaljčani pa so izenačili vsega minuto po izključitvi Oseta, ko je domačega vratarja s prostim strelom iz desne strani igrišča presenetil Anže Pečnik. 1:1 je bil tudi izid polčasa, a ta v nadaljevanju ni obveljal prav dolgo, saj je Mak Karabegović v tretji minuti drugega polčasa poskrbel za novo prednost domačih, zmago pa je v 84. minuti, potem ko je bil v gostujoči vrsti izključen Mitja Leskovec, potrdil Sebastjan Tuhtar, ki je gostujočega vratarja Miroslava Ilića matiral z mojstrsko izvedenim prostim strelom.

Dravograjčani so se po porazu s Šentjurjem hitro pobrali in v Slovenski Bistrici v drugem polčasu napolnili mrežo zadnjeuvrščenega moštva lige. Bistričani so v izenačenem prvem polčasu uspeli odbiti gostujoče poizkuse, v nadaljevanju pa pravega recepta niso več našli. V 53. minuti je domačo mrežo po prodoru Nabernika načel Davor Rogina. Korošci so morali na potrditev zmage čakati vse do 85. minute, ko je podaji Fasvalda še drugič zadel Rogina, končni izid srečanja pa je dve minuti zatem postavil Tilen Stefanović, potem ko je odbitek po strelu Fasvalda pospravil za hrbet domačega vratarja Dejana Vrečka. Dramatično končnico so spremljali tudi v Rogatcu, kjer je pri Mons Claudisu gostoval Malečnik. Slednji so pod Donačko goro pripotovali brez rezervnih nogometašev, a so se dobro upirali četi domačega trenerja Oskarja Drobneta. Rogatčani so povedli v 39. minuti srečanja, ko je zadel Dušan Kitak, a so gostje izenačili še pred zaključkom prvega polčasa, zadel je Luka Ulbin. Na odločitev o zmagovalcu so gledalci čakali vse do zadnjih minut, na njihovo veselje pa so tri točke ostale doma, saj je v 83. minuti zadel Davor Presečki.

V Ravnah sta se pomerila soseda na ligaški razpredelnici. Fužinar je gostil Šmarčane, ki pa so Koroško zapusčali brez točk. Ravenčani so za veselje 450 gledalcev poskrbeli v drugem polčasu, ko so v razmiku štirih minut dosegli oba zadetka. V 58. minuti je bil natančen Matevž Verhovnik, zmago je potrdil Gregor Ovčar, ki se je veselil še devetega zadetka v sezoni. Drugouvrščeni Ptujčani so gostovali v Radljah ob Dravi in se domov vrnili s polnim izkupičkom. A varovanci trenerja Franca Fridla so se morali za zmago precej potruditi, saj so povedli po dobri uri igre, ko je bil natančen Luka Lavrinc. Nastja Čeh se je v 85. minuti veselil še četrtič v sezoni, domači kapetan Boštjan Šturm pa je v drugi minuti sodniškega dodatka, minuto po izključitvi Davida Tomažiča Šeruge, prispeval častni zadetek.

Vodilni Mariborčani so gostovali v Slovenskih goricah. Moštvo trenerja Lešnika za razliko od jesenskega dela sezone ni napolnilo mreže nasprotnika, čeprav so srečanje pričeli odlično in z zadetkom Roka Sirka, ki je v polno meril še desetič, povedli v osmi minuti srečanja. Domači so v 65. minuti ostali brez izključenega Tomija Ploja, igralca več na igrišču pa je v 72. minuti v zadetek pretvoril Alen Ploj, ki se je na vrhu ligaške lestvice strelcev izenačil z Bojanom Djuranovićem, oba sta doslej prispevala 16 zadetkov. Mariborčani so s 14. zmago sezone ohranili prednost pred Ptujčani, ki na drugem mestu zaostajajo za sedem točk.