Težko pričakovan nedeljski obračun vodilnih na lestvici 3 SNL – sever, je v športnem parku na Taboru dobilo domače moštvo Maribor B. Tekmo so boljše začeli Mariborčani, ki so z dvema zadetkoma Ploja v 24. minuti vodili že z 2:0, kapetan vijolic je obakrat izkoristil zmedo v gostujoči obrambi. V 37. minuti je sledil nespameten prekršek Svena Dodleka, ki je prejel rdeči karton, a to Mariborčanov ni zmedlo, in v odličnem prvem polčasu so zadeli še tretjič, tik pred koncem prvega polčasa je zadel Matic Črnic. V drugem polčasu so Ptujčani z igralcem več na igrišču, krenili v napad in to se jim je obrestovalo že v 53. minuti, ko je z bele točke zadel Nastja Čeh. Ptujčani so po kotu z lepim zadetkom Tomažič-Šeruge izid najprej znižali, za izenačenje in negotovo končnico pa je v 76. minuti z na videz nemogočega položaja poskrbel Mitja Rešek, ki je streljal s povsem leve strani in izkoristil nepazljivost domačega vratarja Cotmana. Po priložnostih na obeh straneh je v enem izmed protinapadov priložnost izkoristil Rok Sirk in tako 86. minuti postavil končni rezultat tekme. V sodnikovem podaljšku je gostujoči rezervist Horvat prejel rdeč karton. Derbi je na tribune privabil 250 gledalcev, ki so lahko uživali v borbeni in dinamični nogometni predstavi. Mariborčani z novimi tremi točkami na lestvici tako bežijo zasledovalcem že na varnih sedem točk razlike. Ptujčani kljub porazu ostajajo na drugem mestu z tremi točkami pred Podvinci. In še zanimivost, vse tri zadetke so za Dravo dosegli nekdanji nogometaši vijoličastih.

Tekma v Dravogradu, kjer je potekal eden od dveh koroških obračunov, je na tribune privabila skoraj 600 gledalcev, ki so na koncu videli delitev točk. Oba zadetka so gledalci videli v prvem polčasu, boljšo igro domačih je na veselje tribune v 19. minuti kronal Navotnik. Za goste je v izteku prvega polčasa iz edine prave priložnosti zadel Ovčar. V drugem polčasu gledalci niso videli zadetkov, so pa videli kar nekaj priložnosti na obeh straneh, vendar sta mreži mirovali. Na koncu pravična delitev točk, kar za obe ekipi pomeni, da ostajata na visokem četrtem in petem mestu prvenstvene razpredelnice. Drugi koroški derbi se je odvijal na stadionu Ugasle peči, kjer si je tekmo med domačo ekipo Korotana in gosti iz Radelj ob Dravi ogledalo več kot 400 gledalcev. Kot že v prejšnjem krogu so Radeljčani prišli do zmage v izdihljajih tekme, vendar so boljše začeli domačini. Domačini so prišli v vodstvo z strelom z 11 metrov, ko je bil uspešen Janet. Devet minut kasneje je gostom rezultat uspelo izenačiti z zadetkom Jana Sredenška. Tudi v drugem polčasu so prvi zadeli domači, v 69. minuti je zadel Frajdl in ko je že vse kazalo, da bodo točke ostale doma so gostje najprej v 82. minuti z zadetkom Moserja izenačili, v tretji minuti sodnikovega podaljška pa z zadetkom Korošaka prišli do polnega izkupička. Radeljčani so se z zmago povzpeli na trenutno osmo mesto, vendar že 4. novembra na svojem igrišču v prestavljeni tekmi gostijo nogometaše Bistrice.

V Šentjurju so se lahko maloštevilni domači gledalci razveselili velike točke proti favoriziranim gostom iz Podvincev, vendar po videnem so z točko lahko bolj zadovoljni gostje. Domači so že v 6. minuti povedli z zadetkom Julariča in z minimalnim vodstvom zdržali vse do 86. minute, ko je za izenačujoči zadetek poskrbel Rok Zorko. Omeniti velja tudi dva rdeča kartona, na vsaki strani po enega. Z osvojeno točko so Podvinčani še vedno na tretjem mestu prvenstvene razpredelnice. V Slovenski Bistrici nismo dočakali presenečenja, tako da so domači ponovno ostali brez točk. V izenačenem srečanju, je gostom šest minut pred koncem rednega dela z zadetkom Šunka uspelo priti do treh točk. Lenartčani so se s peto zmago zavihteli na šesto mesto prvenstvene razpredelnice.

Na celjskem igrišču Olimp so gledalci videli kar sedem zadetkov in tesno zmago gostov iz Rogatca. Šest zadetkov je padlo že v prvem polčasu, gostje so do 13. minute zadeli že trikrat. Zadeli so Zdovc, Peer iz najstrožje kazni in Močnik. Domači so se zbrali in strnili svoje vrste ter od 22. do 35. minute zabili tri zadetke ter izid do polčasa poravnali. Dva zadetka je prispeval Djuranović, enega iz enajstmetrovke, enkrat pa je bil uspešen Jure Gojzdnik. Drugi polčas je prinesel le en zadetek. V 68. minuti je vse tri točke Rogatčanom prinesel Verbek. V Malečniku so gledalci prav tako videli kar šest zadetkov, a kar pet v domači mreži. Najbolj razpoložen je bil v gostujočem taboru Firšt, ki je zabil trikrat, pri gostih sta bila natančna še Čuček in Kidrič. Častni zadetek za domače je prispeval Korat, ki je bil natančen po strelu z najstrožje kazni. Gostje so se z zmago prebili na sedmo mesto na lestvici, medtem ko so domači zdrsnili na predzadnje mesto.