Mariborčani so v zaostali tekmi dvanajstega kroga 3. SNL sever v Radljah ob Dravi slavili še enajstič v letošnji sezoni. Druga ekipa vijoličastih je slavila z 3:4 in tako le še povečala prednost pred drugouvrščeno ptujsko Dravo, ki ima pred zadnjim krogom za Mariborčani sedem točk zaostanka.

Vijoličasti so prvi polčas dobili z izidom 0:3, nato pa v drugem polčasu znova trepetali za zmago, saj se je ponovil scenarij izpred nekaj tednov, ko so tudi Ptujčani nadoknadili zaostanek treh zadetkov. Za miren odhod na polčas so za vodilno moštvo lige Alen Ploj, Damjan Vuklišević in Rok Sirk. Radeljčani so v drugem polčasu pritisnili in v 55. minuti z zadetkom Matica Kusa znižali zaostanek, nato pa za izenačenje potrebovali vsega deset minut. Igor Korošak je po uri igre najprej zadel az 2:3, Žan Karničnik pa je v 64. minuti z bele točke izid poravnal. Veselje domačih kljub temu ni bilo dolgo, saj je za tri točke šest minut po izenačenju zadel Matic Črnic in 20 minut pred koncem tekme postavil končni izid srečanja. Radeljčani, ki jih v zadnjem krogu jeseni čaka obračun z ravenskim Fužinarjem, so kljub porazu še vedno visoko na lestvici, saj zasedajo šesto mesto.