Uvodna srečanja spomladanskega dela sezone so tudi za klubi v 3. SNL sever. Obračun kroga je na ptujskem Mestnem stadionu pripadel Dravi, ki je v obračunu s Podvinci kar trikrat povedla, a so se gostje dvakrat uspeli vrniti. Vodilni Mariborčani so na Taboru napolnili mrežo Mons Claudiusu, najlepše presenečenje kroga pa so v Dravogradu pripravili nogometaši Šentjurja.

Prvi so se na zelenico podali nogometaši Maribora B in Mons Clausiusu. Obračuna na Taboru je bil odločen že v uvodnih minutah, saj so Mariborčani, ki so zaigrali brez Dodleka in Živka, že v 16. minuti vodili s 3:0. Vse tri zadetke je dosegel kapetan Alen Ploj, ki je za klasični hat-trick potreboval vsega osem minut. Pri vseh treh zadetkih je vidno vlogo odigral tudi Dino Hotić, saj je pri prvem zadetku žogo potegnil v pred gol gostov, pri drugem in tretjem zadetku pa je Ploja zaposlil z lepim predložkom iz kota. Obetavni vezist, ki je bil pred dnevi vpoklican v reprezentanco do 21 let, se je v 64. minuti med strelce vpisal še sam, potem ko je izkoristil predložek Martina Kramariča in žogo z glavo spravil preko vratarja Mateja Močnika. Končni izid srečanja je po novi asistenci Hotića postavil Rok Sirk.

Na Ptuju sta se v lokalnem obračunu pred 300 gledalci pomerila Drava in Podvinci. Slednji so v poleti, v uvodnem krogu sezone, Ptujčane že uspeli presenetiti, tokrat pa so se treh točk veselili Ptujčani, a so se morali Nastja Čeh in soigralci za zmago pošteno potruditi. Drava je sicer povedla v 21. minuti, ko je vratarja Marka Klasinca premagal Denis Krajnc, a so se gostje hitro vrnili v igro in izenačili osem minut kasneje, ko je zadel Damir Zagoršek. Na odmor pa so z vodstvom vseeno odšli Ptujčani, saj je v zadnji minuti rednega dela prvega polčasa za vodstvo poskrbel Aljaž Horvat. Gostje se niso predali in so za novo izenačenje z zadetkom Aleša Požegarja poskrbeli že v drugi minuti nadaljevanja. Končni izid srečanja pa je v 69. minuti postavil Nastja Čeh, ki je bil znova uspešen z bele točke, Dravo popeljal do tretjega vodstva na tekmi, pri katerem je tudi ostalo. Ptujčani so z zmago prednost pred Podvinci povečali na šest točk.

Lepo presenečenje so v Dravogradu uprizorili gostje iz Šentjurja, ki so se Korošcem maščevali za poraz v jesenskem delu sezone. Dravograjčani, ki so pozimi doživeli nekaj sprememb, med drugim je dolgoletnega vratarja Dejana Veršovnika zamenjal Tadej Trajkovski, so morali po izidu 1:4 priznati premoč Štajercem. Trajkovski je moral prvič po žogo v svojo mrežo v šesti minuti tekme, ko je zadel Sebastjan Tuhtar, ki je v 28. minuti povišal vodstvo Šentjurčanov. Za nekaj domačega upanja je tik pred odhodom na premor poskrbel povratnik Nik Fasvald, a so gostje v drugem polčasu hitro razrešili vprašanje o zmagovalcu. V sedmi minuti nadaljevanje je najprej zadel Anže Oset, štiri minute kasneje je za končnih 1:4 zadel še Miha Belak. Tudi Prevaljčani so tekmeca gostili na domačem igrišču Ugaslih Peči. Korotan se je pred 200 gledalci v večernem sobotnem terminu pomeril z Lenartom in se gostom maščeval za poraz v uvodu sezone. Takrat je bil izid 2:0, oba zadetka so Lenartčani dosegli v drugem polčasu, tokrat pa je bila odločitev o zmagovalcu še za odtenek tesnejša, saj je edini zadetek na tekmi v 76. minuti dosegel Anže Pečnik.

V obračunu sredine lestvice sta se v Šmarju pri Jelšah udarila domače Šmarje in gostje iz Radelj ob Dravi. Tri točke so v svoj žep pospravili domači nogometaši, že tradicionalno maloštevilni gledalci so videli tri zadetke, mreža se je zatresla vsake pol ure. Najprej je gostujočo mrežo načel Tadej Stiplošek, vodstvo je po dobri ure igre povišal David Firšt, častni zadetek ob porazu gostov pa je v sodniškem podaljšku prispeval Žan Karničnik.

V nedeljo sta bili odigrani še dve tekmi, Malečnik je gostil ravenski Fužinar, obračun pa se je kar nekoliko končal z delitvijo točk, s katero so lahko bili bolj zadovoljni Štajerci, saj se Malečnik nahaja na predzadnjem mestu lestvice. V Celju, kjer sta se pomerila Šampion in Aha Emmi Bistrica, Domači so povedli po dobre pol ure igre, ko je mrežo Bistričanov načel Bruno Pukl, za izid polčasa pa je v 41. minuti poskrbel Gašper Vouk. Tudi drugi polčas se je pričel po željah Celjanov, saj je Bojan Djuranović zabil še zadnji žebelj v bistriško krsto in v zbirko letošnjih zadetkov dodal še šestnajstega, s čimer je najboljši strelec tekmovanja. Poraz gostov je tri minute zatem s strelom z bele točke omilil Korošec.