V tokratnem krogu 3. SNL zahod presenečenj nismo videli. Vodilni trojec je prišel do novih zmag, pri čemer pa se je najbolj namučila prav vodilna Ajdovščina Škou, ki je gostila skromne Bilje. Oranžne na vrhu še vedno drži predvsem odlični napadalec Lazarević, ki je tudi tokrat dosegel oba gola za svojo ekipo, prvega že v prvi minuti, drugega zmagovitega pa v nadaljevanju, ko je izkoristil najstrožjo kazen. Za Biljence je vmes izenačil Doplihar, do novega izenačenja in točke pa jim ni uspelo priti.


Drugi ostaja Jadran, ki je rutinirano odpravil Adrio. Nekaj deset gledalcev je vse dogajanje videlo v prve četrt ure, najprej je za domače zadel Pirjevec, Batič je že v naslednji akciji izenačil, končni rezultat pa je nedolgo zatem postavil Palčič. Precej bolj razpoloženi so bili strelci v Vipolžah, kjer so navijači Brd lahko spremljali pravo kanonado proti Vipavi. Ob polčasu je bilo 3:0, ob koncu, ko je v drugem polčasu kar trikrat zadel Ferjančič, pa kar 7:0 za Brice in točke so povsem zasluženo ostale doma.

Ilirska Bistrica je gladko klonila proti Taboru in verjetno zapravila še zadnje upe na osmo mesto. Bistričani bodo zdaj spremljali razplet v drugi ligi, kjer bi Tolmin in Ankaran (oba) morala priti do obstanka, a jima trenutno ne kaže najbolje. Tekma v Cerknici je bila zaradi slabega igrišča prestavljena in bo na sporedu šele čez dva tedna.

Rezultati 23. kroga 3. SNL zahod:
BRDA 7:0 VIPAVA
Debenjak (12, 29), Žižmond (36), Ferjančič (55, 60, 70), Batič (83)
AJDOVŠČINA ŠKOU 2:1 BILJE
Lazarevič (1,72/pen); Doplihar (60)
JADRAN DEKANI 2:1 ADRIA MIREN
Pirjevec (11), Palčič (16); Batič (12)
ILIRSKA BISTRICA 0:3 TABOR SEŽANA
Kariž (14), Črgan (68), Bombač (86)

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od T. D. L.
Naloži več novic iz 3. liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

NZS z rekordnim zneskom za slovenski nogomet

Nogometna zveza Slovenije je v letu 2024 klubom, regijskim zvezam, sodnikom ter za razvoj …