Tudi 23. krog 3. SNL zahod ni ponudil presenečenj. Vsaj kar se tiče vodilne trojice, saj so Tabor, Jadran in Adria vknjižili nove zmage. Najtesneje je bilo v Sežani, kjer je po minimalni zmagi padla Izola, dekanska zasedba je po preobratu ugnala Bilje, Mirenci pa so v dvoboju z Vipavo vodili že s 4:0.

Adria je obračun z Vipavo v svojo korist odločila praktično v uvodnih minutah, saj je Alen Pavić v deseti in 17. minuti poskrbel za hitro ter izdatno prednost Mirencev. V prvi minuti drugega polčasa je prednost svojega moštva povišal še Sachem Wilson, ki je s 17 goli še vedno najboljši strelec prvenstva. Pod četrti zadetek se je v 68. minuti podpisal Jan Dornik, v zaključnih minutah pa so se prebudili tudi Vipavci, a so z zadetkoma Janija Neškovića prišli zgolj do znižanje domače prednosti.

Goli Pavića, Wilsona in Dornika na včerajšnji tekmi proti Fama Vipavi, ki jih je posnel Sandi Lazar. Mi pa vas ponovno vabimo na kadetsko tekmo reprezentance Slovenije proti Združenim Arabskim Emiratom za končno 11.mesto na Turnirju narodov, ki bo jutri (1.maj) ob 11.00h na nogometnem igrišču v Mirnu.

Objavil/a ND ADRIA dne 30. april 2017

Precej bolj tesno je bilo v Sežani, kjer sta se v dvoboju nekdanji prvoligašev merila Tabor in Izola. Neobremenjeni Izolani so zasidrani v sredini lestvice, a jih Sežanci za razliko od minulega tedna, ko so napolnili mrežo Ilirske Bistrice, ugnali z zadetkom sredi prvega polčasa. V 24. minuti je bil v vlogi moža odločitve eden najbolj izkušenih v domači zasedbi, Davor Škerjanc. Tudi v obračunu Jadrana in Bilj vsaj uvodoma ni šlo po pričakovanjih, saj so Biljenci v 11. minuti povedli z avtogolom Vitezice. Gostitelji so po izenačenju Almina Kljajića stvari na svoje mesto postavili v drugem polčasu, ko je usodo gostov z goloma v v 63. in 72. minuti zapečatil Gregor Ščulac. Dekanski nogometaši za vodilnim Taborom zaostajajo dve točki, pred Adrio imajo dve točki prednosti.

Tolmin se je z gostovanja v Ajdovščini vrnil z zmago, s katero je preskočil Izolo. Za tri točke sta v prestolnici burje že v prvem delu srečanja zadela Peter Kavčič in Danijel Rakušček. Nov, že sedmi zaporedni poraz je doživela Ilirska Bistrica, mrežo katere je v drugem polčasu napolnila tudi zadnja Postojna. Gostitelji so vnovič zaigrali zgolj z deseterico igralcev, kar so Postojnčani izkoristili in postregli s petimi zadetki. Dvakrat sta bila natančna Marko Golemac in Goran Kljutić, v polno je meril tudi Dušan Španić.