Zahodna skupina tretje lige je minuli konec tedna imela na sporedu zadnji, 14. krog to jesen. Tri gostujoče zmage, visoki domači zmagi in en remi je kratek opis tega kroga. Sedem tekem je prineslo ob 25 golih še 34 rumenih kartonov, 4 strele z 11m,1 rdeči karton in 1 avtogol.

IZIDI ZADNJEGA JESENSKEGA KROGA:

• Vipava: FAMA – TINEX 1:2 (1:0) Kopatin ’30; Rozman ’64, Kokalj ’66 (11m) RK: Aaron Petkovšek (Fama Vipava)
  • Lesce: ŠOBEC – TKK TOLMIN 1:1 (0:1) Mlakar ’50 ; Kumer ’16
  • Škofja Loka: AROL – EKSIST 1:1 (1:0) Hirkić ’34 ; B.Frelih ’74 (11m)
  • Kranj: SAVA – POSTOJNA 3:0 (1:0) Ambrožič ’27, Dakič ’46, Stanko ’81
  • Izola: ELTA – BRDA 5:0 (1:0) Opara ‘9, ’85 in ’87 , Ahmetović ’48, Štromajer ’83
  • Miren: ADRIA – BRINJE 0:5 (0:4) Polanc ‘4 (AG), Dergić ‘9, Keržič 10, Klančnik ’42 (11m), Zrnec ’81
  • Ljubljana: SVOBODA – SLOVAN 1:5 (0:1) Siječo ’73 ; Mensah ’23 (11m), Popović ’77, Haznadar ’87, Krajc ’89, Kos ‘ 92

▪️V Mirnu je četa Igorja Zobca gostila Brinje. Že v prvem polčasu so nogometaši iz Grosuplja pokazali po kar so prišli. Najprej je domači igralec zatresel lastno mrežo, nato so štiri gole dodali gostje za deveto zmago sezone s katero so se zavihteli “čez zimo” na vodilno mesto.

▪️Vedno je bilo vroče na dvobojih ekip iz Škofje Loke in Žirov. Tokrat so povedli domačini, za gostujočo točko pa je poskrbel najstarejši sin stratega Borisa Freliha. Na tej tekmi smo videli kar 12 rumenih kartonov.

▪️Trojček Žige Opare in 6 zmaga za zaključek jesenskega dela na dvoboju Izole in Brd. Dvoboj lanskih podprvakov proti lanskim drugoligašem je bil pod drobnogledom in z oznako “derbi”. A smo videli enosmerni promet, kjer je domača Elta pometla z Brici, ki bodo morali popraviti marsikaj v obdobju počitka in priprav na drugi del sezone. Saj so jesenski del igrali toplo-hladno in se nahajajo na repu razpredelnice. Podobno velja za Izolo, ki je jeseni zamenjala dva trenerja, vemo pa da si želijo drugoligaške vstopnice…

▪️Sava je s 3:0 premagala Postojno in Notranjce pahnila v boj za obstanek, samibpa so jesen končali na 7 mestu in imajo v svojih vrstah Ladislava Stanka, ki je četrti strelec lige.

▪️Ljubljanski derbi med Svoboda in novinci lige moštvom Slovana je tokrat postregel s šestimi goli in gostujočo zmago. Slovan je z zmago 5:1 jesen končal na 9. mestu, medtem, ko bo morala Svoboda strniti vrste in poiskati okrepitve v boju za obstanek.

▪️Fama Vipava je to jesen blestela, a je v zadnjih krogih popustila. Tokrat so v derbiju kroga gostili Šenčur. 18-letni napadalec Kar za nekaj drugoligašev zanimiv Miha Kopatin je v dresu Fame zabil svoj 10 gol na 12 tekmah in trgovci so dobili prvi polčas z 1:0. Nato so gorenjski gostje v pičlih dveh minutah izid spreobrnili. Najprej je svoj tretji gol sezone za izenačenje zabil Rozman, za zmago Tinexa pa je s 15 ligaškim golom poskrbel 27-letni Samo Kokalj, ki je najboljši strelec lige in na radarju drugoligašev.

▪️Na Gorenjskem je Šobec gostil TKK Tolmin v derbiju kroga, ki je bil odigran v Lescah. Prvi polčas je pripadel gostom, drugi pa domačinom, kar je na koncu pomenilo delitev točk.