Za klubi 3. SNL vzhod je 19. krog, Šmarje pri Jelšah, po osemnajstih krogih vodilna ekipa lige, je že v soboto gostovala v prestolnici Prlekije, kjer so presenetljivo morali priznati premoč Ljutomeru. Domači so slavili z zadetkom nekdanjega člana Mure in Zavrča Gorana Šnajderja, ki je zadel v 18. minuti. Za Šmarjane je bil to že drugi zaporedni poraz v tem tednu, saj so v sredo izgubili na gostovanju v Odrancih.

Soseda na lestvici Zreče in Slovenska Bistrica sta se v lokalnem derbiju razšla brez zadetkov. Tudi v Mariboru sta se Malečnik in Tromejnik razšla brez zmagovalcev, goste iz Goričkega, ki so na tekmo pripotovali le s trinajstimi nogometaši, je v vodstvo popeljal Damjan Grah. Vodstvo gostov pa ni trajalo dolgo, saj je le nekaj minut kasneje zadel nekdanji reprezentant Amir Karić, ki se je v Malečnik preselil letos januarja. Čarda je na domačem igrišču pričakovano odpravila zadnjeuvrščeni Kovinar, ki se je praktično že sprijaznil s tem, da naslednje leto ne bo član 3. SNL vzhod. Čardo je v vodstvo povedel Dejan Škafar, v drugem polčasu pa sta zadela še Mitja Mauko in Darko Prša, sicer vratar, ki je v polno meril po dobro izvedeni enajstmetrovki.

V nedeljskem dopoldnevu pa so lahko gledalci v Rakičanu videli kar sedem zadetkov, kar pet v domači mreži. Odranci so sicer zaigrali malce oslabljeni, saj so manjkali Niko Tompa, ki je poškodovan, ter Patrik Raduha in Primož Mlinarič, ki nista smela igrati zaradi kartonov. Domači so sicer v 56. minuti preko Uroš Bagarija povedli z 2:1, kar je goste močno razhudilo do te mere, da so jim v drugem polčasu zabili štiri zadetke. Za domače je poleg omenjenega Bagarija v polno meril še Marko Lapoši, pri gostih pa so bili uspešni Roman Gostan, Aleksander Jerebic, Rok Vori in Dejan Sreš, ki je zadel dvakrat.

Presenetljiv poraz je na gostovanju pri ekipi Grada doživel tudi Dravograd, ki bi lahko z današnjo zmago skočil pred Šmarje. Edini zadetek na tekmi je že v 8. minuti prispeval Gregor Furek. Korošci so sicer tekmo odigrali brez kaznovanega Anžeta Pešla, sicer s šestimi zadetki prvega strelca Dravograjčanov. Poraz vodilnega Šmarja so najbolje izkoristili Veržejci, ki so v tekmi kroga z izidom 2:1 slavili na gostovanju pri tretjeuvrščenih Beltincih. Dobrih 600 gledalcev, ki se jih ponavadi ne zbere na marsikateri tekme Prve Lige, je vse tri zadetke videlo v drugem polčasu, gostje so prvič povedli na začetku drugega dela igre, ko je zadel Rok Ropoša, domači so preko kapetana Aleša Kereca izenačili v 76. minuti, šest minut pred koncem rednega dela igre pa je zmago Veržeju zagotovil Žiga Sečko. Varovanci Zlatka Gaborja so tako skočili na prvo mesto, kjer imajo pred drugouvrščenim Šmarjem tri točke prednosti.

RAKIČAN 2:5 ODRANCI
Lapoši (42), Bagari (56); Gostan (36), Jerebic (58), Sreš (67, 72 pen), Vori (82)

AGROSERVIS BELTINCI 1:2 FARMTECH VERŽEJ