Predzadnji krog tretje lige vzhoda je bil razpotegnjen na pet dni. Videli smo 28 golov, 33 rumenih kartonov in enajstmetrovko, od tega dve gostujoči zmagi, štiri domače in en remi. Največ gledalcev je bilo v Prevaljah, med najboljšimi strelci pa je še vedno v vodstvu napadalec Dravograda Peter Kogelnik, ki je zabil 27 golov ali 9 več od zasledovalcev.

• Podvinci: PODVINCI – ZAVRČ 1:0 (0:0) Orovič 80′

Zadnja tekma kroga je bila zelo zanimova, ko sta se srečali ena najboljših ekip lige, za katere lahko rečemo, da so tudi v drugem delu sezone celo morda najboljša ekipa lige. Nasproti so jim stali novinci lige zv3nečega imena, ki.so pred leti igrali v naši elitni ligi. Petindvajsetletni kapetan Podvincev Jernej Orovič je deset minut pred koncem tekme zabil svoj 14 gol sezone za dvanajsto zmago letos. V vasici Dobrovce nedaleč od Maribora so prvaki znova klonili, tokrat že četrtič to pomlad. Šmarje se je od domače zelenice in tretje lige poslovilo s porazom proti jesenskim podprvakom iz Celja. Videm pri Ptuju je kraj, kjer domača zasedba igra tekme ob 10:30. Tokrat so gostili zadne moštvo lige, ki je povedlo v trinajsti minuti. Nato so domačini zabili 4 gole in si zagotovili ves izkupiček. Preglavice jom je delal napadalec Srđan Jurić, ki je zabil dva gola in si pripravil s soigralci še nekaj priložnosti. Na Koroškem, pri nekdanjih prvoligaših smo videli največ gledalcev ta krog in največ golov. Lanskoletni drugoligaš je vodil s 3:1 po polčasu, nakar so drugega dobili domačini z izidom 2:1, a to ni zadostovalo za pozitiven izid.

Derbi kroga smo videli v Konjicah, kjer je domača zasedba s kar 4:0 pokosila Dravograd. Prvi strelec lige iz nasprotnega moštva je bil povsem odrezan, s trojčkom se je izkazal Žiga Čakš, enega je prispeval še najboljši strelec Dravinje Žan Ramšak. Pred tekmo pa je bila še slovestnost, ko se je z zelenic poslovil konjiški branilec Jernej Čerenak.

V Krškem je novinec lige gostil lanskoletno tretje moštvo lige. Prvi polčas so rezultatsko dobili nogometaši Posavja, drugega Cirkulane. Ob prikazanem so bili oranžni Haložani boljše moštvo, ki so si zaslužili zmago, a jim je to preprečil domači vratar Primož Levičar, ki je obranil deset priložnosti gostov. Z nogo, kolenom, rokami…

Nekaj stavkov o tekmi je strnil tudi gostujoči strateg Boštjan Zemljič ” Res je, da je ekipa Posavje Krško novinec lige, a če pogledamo njihove izide to pomlad, bi rekli, da so ena najboljših ekip ta čas. Gledali smo borbeno tekmo, menim pa, da smo bili boljši nasprotnik. Moji napadalci niso bili dovolj natančni, ob tem pa se je res izkazal domači vratar, ki je obranil en kup lepih naših priložnosti. Z igro sem lahko zadovoljen kljub težavam, ki jih imamo v moštvu. Gre za poškodbe in kazni igralcev.”