Za nami je predzadnji jesenski krog vzhodne skupine tretje lige. Ta je prinesel enaidvajset golov, tri gostujoče zmage, naknadno je bila ena tekma rešena za zeleno mizo, dve zmagi sta ostali doma, remi pa ni dal zmagovalca.

IZIDI 13. KROGA :

• Krško: POSAVJE – DRAVOGRAD 6:2 (3:1) Gorenc 26′ (11m) in 57′, Bučar 31′ in 54′, Rešetič 44′, Jurečič 71′ ; Kozjak 6′, Podlesnik 86′ 🟥 Kovač (Dravograd) 25′

V vodstvo so prešli koroški gostje, nakar je vezist in kapetan oviral napad domačih v kazenskem prostoru. Enega dveh golov je iz najstrožje kazni zabil Rok Gorenc. Kljub visoki zmagi so bili gostje dostojen tekmec, tudi po rdečem kartonu.

• Videm: BOSCH BRAČIČ VIDEM – DRAVINJA 1:1 (0:1) Kurež 58′ ; Ramšak 35′ 🟥 Vezjak (Dravinja) 75′

Derbi kroga je prinesel dva gola, rdeč karton in remi. Prvi polčas so dobili Konjičani, ko se je desetega gola jeseni veselil Žan Ramšak. Izkušeni Robert Kurež je v trinajsti minuti drugega polčasa izenačil in tako postavil končni izid. Sredi drugega polčasa je pordečel gostujoči kapetan.

• Cirkulane: CIRKULANE – ZAVRČ 1:0 (0:1) Kraševec 88′

Najbolj obiskana tekma kroga je prinesla le en gol na lokalnem derbiju. Le trinajst minut po vstopu v igro, se je prvenca sezone veselil 21-letni Alen Kraševec, ki je prinesel nasmeh na obraz domačemu strategu Damjanu Vogrincu. To je bila njuna tretja medsebojna tekma in Cirkulane ostajajo v teh srečanjih še naprej neporažene.

• Brežice: BREŽICE – RAČE 3:0

V Brežicah sta se prvič srečali moštvi domačega kluba in Rač. Prvi so bili v minuli sezoni drugoligaš, gostje pa so bili četrtoligaš. Srečanje so dobili Štajerci (2:1), nakar so Posavci za zeleno mizo zaradi kršitve registracije nogometaša Rač.

• Šmartno ob Paki: ŠMARTNO – DRAVA 2:4 (2:0) Piskar 27′ in 45′ ; Mlakar 46′, 49′ in 80′, Penič 67′

Prvi polčas je pripadel varovancem domačega stratega Ramiza Smajlovića. Po nekaj minutah po vstopu v igro je gol za vodstvo zabil Gal Piskar. Najstnik je v izdihljajih prvega polčasa vodstvo podvojil. V drugem polčasu so gostje iz Ptuja izid spreobrnili. Junak tekme je bil s tremi goli 18-letni Klemen Mlakar.

• Dobrovce: PREMIUM DOBROVCE – PODVINCI 0:1 (0:1) Oman 20′ 🟥 Mlinar (Dobrovce) 86′

Edini gol na tekmi je zabil 20-letni Jan Oman v dvajseti minuti s svojim jesenakim prvencem.

• Ljutomer: AVTO RAJH LJUTOMER – ŠAMPION 0:1 (0:1) Veligošek 24′ 🟥 Feguš Makovec (Ljutomer) 67′

Tudi druga medsebojna tekma je dala istega zmagovalca. Celjski gostje so preko 23-letnega Gašperja Veligoška, ki je sredi uvodnega polčasa s svojim prvim golom sezone prinesel šesto zmago jeseni.

LESTVICA :

• 1. Robert KUREŽ (Videm)………11
  • Jan Z. ZAJKO (Podvinci)
  • 3. Žan RAMŠAK (Dravinja)…….10
  • Urban LIPEC (Brežice)
  • Rok ZORKO (Zavrč)

Krog pred koncem jesenskega prvenstva ima Dravinja tri točke naskoka pred Vidmom in štiri pred Zavrčem. Na dnu, mestoma, ki vodita ligo nižje sta Dravograd in Šmartno. Med strelci je peterica, ki jih loči en gol.

Naloži več novic od Mirsad K. Čavalić

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…