Osmi krog vzhodne tretjeligaške lige, je v prvem koncu tedna meseca oktobra je prinesel 25 golov. Dve gostujoči zmagi, tri domače in dva neodločena izida smo lahko videli. Prišlo je do zamenjave na vrhu lestvice, eden boljših klubov pa je prišel do prve točke. Med strelci je primat prevzel sokrajan Benjamina Šeška…

IZIDI 8. KROGA :

• Slovenske Konjice: DRAVINJA – ZAVRČ 1:0 (0:0) Ramšak 57′

Pod edini zadetek vreden treh točk se je podpisal Žan Ramšak, ki je tako dosegel svoj šesti gol sezone.

• Krško: POSAVJE – PREMIUM DOBROVCE 1:2 (1:0) Bučar 37′ ; Hanik Horvat 70′, Bloudek 82′ 🟥 Mirt (Posavje) 69′

Na igrišču z umetno travo v Krškem sta se pomerili moštvi Posavja in Dobrovcev. To je bilo njuno tretje srečanje v tretji ligi. Prvi polčas je pripadel domači zasedbi, ki je z golom Davida Bučarja dobila prvi del tekme. Nato so gostje iz okolice Maribora pokazali povsem drug obraz in izid spreobrnili in se veselili zmage. Več kot 20 minut tekme so imeli nogometaši Dobrovc igralca več, ko je bil izključen domači branilec Miha Mirt, kar so gostje spridoma izkoristili.

• Celje: ŠAMPION – BOSCH BRAČIČ VIDEM 1:1 (1:0) Rakar 20′, Lukić 47′ (ag)

Stadion Olimp v Celju je obiskalo najmanj gledalcev, dva gola pa so zabili domačini. Šampion je povedel preko Michaela Rakarja in dobil prvi polčas, že v drugi minuti je po gneči pred domačimi vrati žoga nesrečno zadela Lucasa Lukića in končala za hrbtom mlademu vratarju Žanu Jugu.

• Ptuj: DRAVA – AVTO RAJH LJUTOMER 5:1 (2:1) Erhatič 31′ in 54′ (11m), Jadric 45′, Sedej 86′, Šabeder 90+1′ ; Feguš Makovec 15′

Doslej še neporaženo moštvo gostilo drugo moštvo lige pred tem krogom. Gostje so lanskoletne drugoligaše “šokirali” v petnajsti minuti, ko je hitronogi Feguš Makovec Ljutomer popeljal v vodstvo. V zadnjih petnajstih minutah so domačini izid spreobrnili. Kapetan je v deveti minuti iz najstrožje kazni zabil svoj peti gol sezone. Ob koncu tekme pa so gostje prejeli še dva gola.

• Rače: RAČE – PODVINCI 3:1 (2:1) Horvat 5′, Leben 26′ in 87′ ; Zajko 17′

Štirje goli, devet rumenih kartonov in okoli 250 gledalcev si je ogledalo četrto domačo tekmo Rač to sezono. Za tretjo zmago sezone sta poskrbela veteran Alen Horvat že v peti minuti in Daniel Leben s svojima dvema goloma. Že s svojim sedmim golom pa je izenačil Jan Ziko Zajko.

• Dravograd: DRAVOGRAD CIRKULANE 2:2 (2:0) Podlesnik 27′, T.Stachel 38′ ; Cesar 47′, Travnikar 84′

Že dolgo ni bilo tako pestro pri Koroškem tretjeligašu. Prvi polčas so mladi domačini dobili z dvema goloma, nakar so popustili, kar so izkušenejši nogometaši Cirkulan izkoristili in prišli do točke.

• Šmartno ob Paki: ŠMARTNO – BREŽICE 0:5 (0:3) Matos 25′ in 87′, Lipec 35′ (11m), 39′ in 59′

Druga najmanj obiskana tekma med nekdanjima drugoligašema, je prinesla pet golov. Dva strelca sta zabila teh pet golov, enajstmetrovko in šest rumenih kartonov je pokazal prleški 26-letni sodnik Tilen Kocbek.