Nogometaši Drave in Grada bodo danes popoldne na Ptuju odigrali odigrali zaostalo srečanje 23. kroga slovenske nogometne lige vzhod.

Potem ko je slovenjekonjiška Dravinja naslov in povratek med drugoligaše potrdila že pred dnevi, lahko danes drugo mesto dva kroga pred koncem tekmovanja potrdijo tudi Ptujčani. Drava ima s tekmo manj pred najbližjima zasledovalcema, Odranci in Rakičanom, pet točk prednosti in za osvojitev drugega mesta potrebuje zmago v obračunu z Gradom, ki zaseda enajsto mesto. Trenerja Franc Fridl in Evgen Sapač težav s kaznovanimi nogometaši nimata, črno-beli pa bodo v obračun krenili ohrabreni po remiju z Rakičanom, pa čeprav so še v minuto pred koncem rednega dela srečanja vodili s 3:1. Ptujčani so v minulem krogu z izidom 2:1 v gosteh premagali Ljutomer.

Jesenski obračun današnjih nasprotnikov se je na Gradu končal brez zmagovalca. Prekmurci so v 69. minuti povedli z zadetkom Mateja Škafarja, izid pa je v drugi minuti sodnikovega dodatka poravnal Denis Krajnc in Štajercem zagotovil točko.