O razpletu prekmurskega derbija Nafte in Mure ste se verjetno že informirali. V navijaški kulisi, ki je na prekmurskih tleh že nekaj let, vse od konca prvoligaške epizode obeh rivalov, ni bilo moč videti, smo videli izvrsten derbi, ki je ob polnem stadionu ponudil kar sedem zadetkov, epski preobrat domačin in lendavsko vrnitev na vrh lestvice 3. SNL vzhod.

Po uvodni četrtini dvoboja je vse kazalo na (gladko) zmago Mure, ki pa je po vodstvu z 0:2 popustila in v svojo mrežo, ki je bila nedotaknjena kar štiri srečanja, prejela kar pet zadetkov. Zlatko Gabor ni imel pretiranih razlogov za zadovoljstvo: “Derbi je za nami. Gledalcev je bilo veliko. Upam, da so uživali, žal, tudi v naših golih. Nafti moram čestitati, vendar prvenstvo še ni končano, do konca le-tega je še precej tekem. V Muri sestavljamo mozaik, vemo, kam hočemo priti in kaj delamo. Žal mi je, da smo po dobrem prvem polčasu kar tri zadetke prejeli iz standardnih situacij, na kar smo opozarjali in veliko trenirali. Izpostaviti je potrebno domačega napadalca Roginića, ki je vstopil v drugem polčasu in po mojem mnenju odigral odlično tekmo. Izgubili smo, ampak to je sestavni del nogometa. Z dvignjenimi glavami gremo naprej, imamo svoj cilj – napredovati v 2. SNL.”

V domačem taboru je po pomembni zmagi vladalo odlično vzdušje, Lendavčani so se veselili velikega skalpa, ki je ob debiju na klopi Nafte razveselil tudi Franca Fridla, ki je še v jesenskem derbiju vodil črno-bele: “Čudovita tekma, veliko gledalcev in enkrat vzdušje. Naš začetek je bil v znamenju strahu, nismo čutili igre in imeli precej težav. Že tekom prvega polčasa sem začudil, da lahko igramo, čeprav moramo priznati, da je bila Mura močnejša in imela posest žoge. Morda smo malce narobe stali, težko je bilo umiriti igralce. Prvi zadetek je padel ob pravem času, v nadaljevanju pa smo po mojem mnenju odigrali fantastično tekmo. Z določenimi menjavami smo prevzeli prevlado in pretili preko globinskih podaj, česar v prvem polčasu ni bilo. Na koncu se nam je izšlo, zmaga je zaslužena, čestitam pa tudi Muri za pošteno tekmo in pripravo odličnega vzdušja. Želim si, da si tako Mura kot Nafta uvrstita v drugoligaško tekmovanje in da tam nadaljujemo naše derbije.”

“Vzdušje je bilo čudovito, na eni in drugi strani. Gledalci so stoje pričakali konec tekme, kar je odlično,” se je kulise in vzdušja dotaknil Fridl, ki je pred leti med drugoligaše spravil že ptujsko Dravo, zdaj pa želi tudi Nafto. Slednja je bila še v prvi četrtini včerajšnjega dvoboja videti nebogljeno, v nadaljevanju pa je vstala kot feniks iz pepela. Kaj je svojim varovancem med polčasom dejal lendavski strateg? “Ni bilo povišanih tonov, saj sem videl željo, a morda nismo vedeli, na kakšen način ogroziti tekmeca. Prav o tem smo se dogovorili med polčasom. Igralci hitro dojemajo določene zadeve in v drugem polčasu so se odzvali izvrstno.”

Vprašanju o polnih tribunah se ni uspel izogniti niti gostujoči strateg Gabor, ki je ob tem še enkrat izpostavil tudi učinek domačega rezervista Marka Roginića. 21-letni napadalec je ob dveh zadetkih namreč izsilil tudi najstrožjo kazen. “Čestital bi vsem navijačem, še posebej našim, ki so nas spodbujali. Čestitam tudi Gorgonam, ki slavijo 26 let. Navijanje je bilo korektno, vzdušje odlično. Moram pa priznati, da smo razočarani z drugim polčasom, a je bila Nafta v nadaljevanju boljša predvsem po zaslugi globinskih žog. Roginić je odločil tekmo, čeprav smo vedeli vse, kdo mora koga pokrivati, a se tega nismo držali,” je bil kritičen Gabor.

Soboškega tretjeligaša že prihodnji teden čaka nov prekmurski derbi, saj v Fazanerijo prihajajo Beltinci, Nafta pa bo prvo mesto branila pri bližnji Hotizi.

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…