Na 66. rojstni dan dr.Andreja Stareta, znanega športnega TV komentatorja in zdravnika, sta bili odigrani zaostali tekmi šestega kroga v vzhodni tretjeligaški ligi. Posavje je gostilo novince lige, medtem, ko so Cirkulane gostovale v Šmartnem.

• Šmartno ob Paki: ŠMARTNO – CIRKULANE 2:2 (2:0) Piskar 34′, Križnik 38′ ; Cesar 56′, Cimerman 85′

Nekdanji prvoligaš je gostil “oranžne Haložane” na zaostali tekmi 6. kroga letošnje sezone. Prvi polčas je pripadel domači zasedbi, ki jo slab mesec vodi Ramiz Smajlović. Kopica golobradih mladeničev, ki je že navdušila na nekaterih tekmah je v prvem polčasu presenetljivo zasenčila goste iz Cirkulan. Domače je v vodstvo popeljal 16-letni hitronogi Gal Piskar, štiri minute kasneje je bilo že 2:0, ko je za domače veselje poskrbel Sašo Križnik. Oba sta tako prispevala svoja prva gola sezone in tako postavila izid polčasa. V drugem so se gostje prebudili in v enajsti minuti drugega polčasa je svoj drugi gol sezone zabil kapetan Blaž Cesar. Za izenačenje, pa je pet minut pred koncem tekme poskrbel Alen Cimerman. To je bila prva točka sezone za Šmartno in četrti poraz Cirkulan.

• Krško: POSAVJE – AVTO RAJH LJUTOMER 1:0 (1:0) Jurečič 10′ (11m)

V Krškem, kjer domuje klub Posavje je bila odigrana tekma na igrišču z umetno travo. Razlog pa je bil ta, da je zelenica zaradi vremena in nekaj tekem mednarodnega turnirja štirih reprezentanc (U19) preprosto neprimirna za igro. Tako sta debitantsko tekmo na prenovljeni umetni zelenici imeli ekipi Posavja in Ljutomera. Videli smo trd boj za vsako žogo, številne prekrške in 7 rumenih kartonov ter kar nekaj priložnosti na obeh straneh. Odločilni trenutek tekme se je zgodil v deveti minuti, ko je po desni strani prodiral domači kapetan Martin Škoberne, slednji je prišel v kazenski prostor, nakar ga je gostujoči kapetan z rokama nepravilno oviral in sledil je pisk sodnika Šepca. Ta je pomenil najstrožjo kazen, ki jo je v gol vreden treh točk pretvoril vezist Posavja Žiga Jurečič.