20. krog 3. SNL vzhod sta najbolj zaznamovala visoka in gladka zmaga Dravograda, ki se je v tekmi kroga pomeril s konkurenti za vrh lestvice Beltinci, ter spodrsljal Veržeja, ki si je pred domačimi gledalci privoščil poraz proti predzadnjemu Rakičanu.

Mlada dravograjska ekipa presenetljivo ni imela večjih težav z Beltinčani, ki je na Koroško pripotovala kot tretjeuvrščena ekipa lige. Dravograjčani so že ob polčasu vodili z dvema zadetkoma prednosti, ko sta zadela Mitja Leskovec in povratnik v vrste Dravograda Rok Pavličić, dvome o zmagovalcu pa sta v drugem polčasu razrešila prvi strelec ekipe Anže Pešl (zadel desetič v tej sezoni) in Nik Fasvald. Častni zadetek za goste iz Prekmurja je v sodnikovem podaljšku prispeval Jernej Tkalec. Dravograjčani so tako znova skočili na drugo mesto, kjer za prvouvrščenim Šmarjem zaostajajo za dve točki.

Veržej je na domačem igrišču zapravil prednost pred zasledovalci, saj si je privoščil poraz s predzadnjim Rakičanom, ki je v zadnjih dveh krogih doživel visoka poraza z Odranci in Dravogradom. Gostje so povedli že v 16. minuti, ko je enajstmetrovko izkoristil Rok Godvajs, le nekaj minut kasneje je izenačil Marko Karnet, dvajset minut pred koncem pa je Rakičan še drugič v vodstvo popeljal Sebastjan Piberčnik.

Šmarčani na domačem igrišču niso imeli večjih težav z gosti iz Zreč, za zmago in vrh lestvice sta zadela Alen Neskić in David Firšt. Grad pa je v dvoboju sosedov na lestvici slavil zmago v Slovenski Bistrici, golov sta se veselila David Šprah in Jan Štrukelj.

V deževnem nedeljskem popoldnevu so si lahko nogometni navdušenci ogledali tri tekme. V Štorah je domači Kovinar osvojil točko proti Ljutomerčanom. Za domače je zadel bivši član Šmartnega Simon Korun, dvajset minut pred koncem tekme pa je končni izid postavil Luka Ciglarič. V Odrancih so gledalci videli zmago domačega moštva, ki je slavilo še na tretji zaporedni tekmi in se tako zanesljivo pobira po ne najboljšem začetku spomladanskega dela sezone. V začetku drugega polčasa so po avtogolu Sandija Jerebica povedli gostje, izid pa je z dvem zadetkoma preobrnil nekdanji član lendavske Nafte Patrik Raduha.

Na severu Goričkega v Kuzmi so lahko bili domači gledalci, kljub slabemu vremenu se jih je zbralo okrog 300, zadovoljni s predstavo domače ekipe, ki je Čardi zabila kar sedem zadetkov. Nogometaši Tromejnika so tekmo odločili že po vsega osmih minutah, ko so vodili že z izidom 4:0, do konca tekme so zadeli še trikrat, gostje iz Martjancev pa kaj več od častnega zadetka Uroša Krajnca niso zmogli. Pri domačih sta dvakrat zadela Denis Sukič in Damir Čontala, ki je s sedemnajstimi zadetki tudi prvi strelec lige, trikrat pa je vratarja Darka Prša ugnal Rok Bokan.

FARMTECH VERŽEJ 1:2 RAKIČAN
Karnet (23); Godvajs (16 pen), Piberčnik (70)

ŠMARJE PRI JELŠAH 2:0 ZREČE