Tudi vzhodna skupina tretje lige počasi končuje sezono. Štiriindvajseti krog je prinesel štiri gostujoče zmage ter 38 golov. Prvaki so znani, prav tako obe ekipi, ki bosta izpadli iz lige. Morda se jim bo moralo na koncu pridružiti še dvanajsto moštvo lige. V ta krog moštev lahko štejemo Videm, Dobrovce, Korotan in Zavrč. Vsa omenjena četverica se bo skušala izogniti končnemu 12. mestu, za to pa bodo imeli omenjeni še dve tekmi do konca sezone. Najboljši strelec ostaja napadalec Dravograda Peter Kogelnik, ki je pri številki 27.

IZIDI 24. KROGA :

• Dravograd: DRAVOGRAD – KOROTAN 1:3 (1:2) Tilen Stachel 45′ ; Kovač 8′, Ofič 27′, Grešovnik 62′ RK: Kristijan Kovač 90+1′ (Dravograd)
  • Zavrč: ZAVRČ – ŠAMPION 1:3 (0:1) Lazar 82′, Koren 90+3′ (ag) ; Moličnik 9′, Rakar 48′
  • Slovenska Bistrica: KETY EMMI BISTRICA – ŠMARJE 12:1 (5:1) Bozgo 9′, 54′ in 60′, Bračko 10′, 31′, 57′, Ferčič 19′, 39′ in 89′, Bajraj 78′ in 86′, Fridrih 90′ ; Korez 35′
  • Krško: POSAVJE – DOBROVCE 5:3 (2:1) Jurečič 16′ (11m), 84′, Rešetič 28′, Gorenc 68′ in 71′ ; Podbrežnik 42′ (11m), Weiss 48′, Sagadin 90′
  • Podvinci: PODVINCI – DRAVINJA 0:1 (0:0) Vezjak 86′
  • Zreče: ZREČE – CIRKULANE 0:1 (0:1) Ljubec 86′ RK: Tadej Kelc 21′ (Cirkulane)
  • Šmartno ob Paki: ŠMARTNO – VIDEM 5:3 (3:1) Blaj 11′, 25′ in 89′, Danijel 41′, A.Vezaj 47′ ; Adedoja 8′, Šegula 67′, Rogina 61′ RK: Miha Mesarič 74′ in Domen Šeliga 90+3′ (oba Videm)

Koroški derbi v Dravogradu je spremljalo okoli petsto gledalcev. Videli so bledo igro domače zasedbe, ki so jo zasenčili nogometaši iz Prevalj. Šampion je prišel v Halozah do vseh treh točk. Prvaki lige so z enajstimi goli razlike premagali predzadnjo ekipo lige. Po tri gole so dali Bozgo, Ferčič in Bračko. Posavje je po blamaži v Šmarju znova prišla do zmage. Tokrat so slavili proti Dobrovcem. Lanskoletni drugoligaši so na domači zelenici po golijadi prišli do vseh treh točk. S tremi goli se je izkazal Marcel Blaj.

V Podvincih se je odvijal dvoboj ekip, ki sta bili v nizu osmih tekem brez poraza. Obračun so bolje odprli Konjičani, ki so nevarno zapretili že v drugi minuti, toda strel Žige Čakša je za las zgrešil cilj. V nadaljevanju so bili konkretnejši Podvinčani, kateri so do odmora dvakrat nevarno zapretili. V deveti minuti je lepo priložnost imel Luccas Matheus Conceicao Rodrigues, ki se je po preigravanju znašel v dobrem položaju, toda Matic Skrbinšek se je izkazal z lepo obrambo. Še lepšo obrambo je gostujoči čuvaj mreže vknjižil v 27. minuti, ko se je Jan Oman nenadoma odločil za strel iz velike razdalje, toda Skrbinšek je z izjemno reakcijo žogo uspel odbit v kot. Tudi v drugem delu so Podvinčani bili za odtenek nevarnejši nasprotnik, najbližje zadetku pa jih je popeljal kapetan Jernej Orovič, ki je v 73. minuti udaril iz približno 30 metrov, toda njegov strel je zaustavila prečka. Bolj uspešen je na drugi strani tik pred koncem bil kapetan gostov, Denis Vezjak, ki je v 86. minuti prišel do žoge in se otresel branilca, nato pa z levico iz približno 22 metrov dosegel zares lep zadetek za tri točke svojega moštva.

Štiriindvajseti krog se je zaključil v Zrečah, kjer so se Cirkulane za zmago proti odpisanim domačinom morale izdatno potruditi. Haložani so dvoboj dobro začeli in si že v uvodnih minutah priigrali najstrožjo kazen, ki pa je Sven Golub ni izkoristil. Sredi prvega polčasa so nato ostali z igralcem manj na terenu, potem ko je njihov vratar Tadej Kelc na robu kazenskega prostora podrl nasprotnika in moral predčasno pod prho. Toda domačini prednosti igralca več niso izkoristili. Odločilen trenutek srečanja se je zgodil štiri minute pred iztekom rednega dela, ko je zadetek za minimalno zmago Cirkulan iz prostega strela dosegel Daniel Ljubec.