Pod streho je deseti krog v vzhodni skupini tretje lige. Lepo vreme je privabilo na stadione lepo število gledalcev, ki so lahko videli 22 golov. Dve domači zmagi, dve gostujoči, in trije neodločeni izidi, so skupaj prinesli 37 rumenih kartonov, tri rdeče, dva avtogola in 4 enajstmetrovke.

IZIDI 10.KROGA:

• Zreče: ZREČE – DOBROVCE 1:3 (0:1) Zupanc-Terglav ’49 (11m) ; Jager ’41, Šabotić ’74, Podbrežnik ’86
  • Podvinci: PODVINCI – KOROTAN 4:0 (1:0) Gojkošek ’14, Žvikart ’67 (11m) in ’89, Grešovnik ’69 (AG)
  • Dravograd: DRAVOGRAD – VIDEM 2:2 (0:2) Kovač ’72, Kogelnik ’88 ; Plajnšek ’18, Adedoja ’38
  • Zavrč: ZAVRČ – DRAVINJA 1:1 (1:0) Krajnc ’26 ; Ramšak ’88
  • Slovenska Bistrica: KETY EMMI BISTRICA – ŠAMPION 3:1 (3:0) Kapun ’11, Bračko ’29, Ciganović ’36; Rozman ’89 (AG)
  • Šmartno ob Paki: ŠMARTNO – CIRKULANE 0:1 (0:0) Toplak ’61
  • Krško: POSAVJE – ŠMARJE 2:2 (2:0)

▪️V Krškem je domače Posavje, ki je igralo v belih dresih ob lepem vremenu, in pred okoli 200 gledalci pričakalo zasedbo trenerja Staneta Bevca. V prvem polčasu je dominirala domača zasedba, ki je zabila tudi dva gola. V drugi polčas so zdesetkani domačini krenili nekoliko bolj ležerno. Šmarje je iz dveh strelov z najstrožje kazni zadelo, in prišlo do točke. Kar nekaj bravuroznih obramb je oprizoril gostujoči 24-letni vratar Nejc Travnikar, ki je gotovo zelo zaslužen za pozitiven izid modro-črnih.

▪️Derbi začelja v Zrečah je pripadel gostom. Varovanci trenerja Breberja, so ob koncu prvega polčasa z golom Aljaža Jagra povedli, nato so domačini v četrti minuti drugega polčasa, po uspešno realizirani 11m izid izenačili. Ferid Šabotić in eden boljših strelcev lige sta z goloma prinesla zmago gostom iz okolice Maribora.

▪️Podvinci so doma s 4:0 premagali Korotan, in se z zmago točkovno izenačili z Dravinjo. Dva gola Marka Žvikarta, enega je pristavil Gojkošek, ter avtogol branilca Prevaljčanov so bili dovolj za četrto zmago sezone.Velja pa omeniti, da so koroški gostje dobrih 25 minut igrali z igralcem manj, po izključitvi Alija Tabakovića.

▪️Gorazd Šket je s svojimi belimi Haložani v Zavrču gostil ambiciozne žogobrcarje iz Slovenskih Konjic. 22-letni vezist Uroš Krajnc je domače s svojim tretjim golom sezone popeljal v vodstvo, dve minuti pred koncem srečanja, pa je osmi ligaški gol dosegel golgeter Dravinje Žan Ramšak, in zasedbi Damjana Flisa prinesel tretji remi.

▪️Zelo mirna, najmirnejša tekma kroga, ki bi jo lahko zvrstili v kategorijo derbija je bila odigrana v Slovenski Bistrici. Domače moštvo, ki je igralo v svojih tradicionalnih rdečih dresih je s 4:0 odpravilo celjski Šampion, in tako so kovinarji vknjižili deveto zmago sezone.

▪️V Dravogradu je ambiciozno domače moštvo pred okoli 150 gledalci pričakalo goste iz Vidma pri Ptuju. Slednji so taktično in rezultatsko prelisičili domačine. Žan Plajnšek in nigerijski vezist Adedoja sta z zadetkoma poskrbela za izid polčasa v prid nogometašem Vidma. Kristijan Kovač je sredi drugega polčasa izid znižal, nato je strelec prvega gola pordečel, to pa so domačini spridom izkoristili, in najboljši strelec lige je prinesel drugi remi ekipi Koroška Dravograd.

▪️Derbi kroga smo videli v Šmartnem ob Paki, kjer je domača ekipa gostila Cirkulane. Dvoboj lanskih drugoligašev in tretjeuvrščene zasedbe lige minule sezone, so z golom izkušenega gostujočega kapetana Tomaža Toplaka dobili oranžni Haložani. S šesto zmago so sedaj prvi zasledovalci vodilne Bistrice. So pa domačini že od 6 minute, po izključitvi 22-letnega branilca Matica Funtka igrali z igralcem manj.

LESTVICA:

• Peter KOGELNIK…..(Dravograd)……..12 golov
  • Žan RAMŠAK……….(Dravinja)………….8
  • Murat BAJRAJ……..(Bistrica)…………..8
Naloži več novic od Mirsad K. Čavalić

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…