Marsikdo je verjetno kar malce presenečeno pogledal na rezultate sobotnih tekem 17. kroga 3. SNL vzhod, saj noben od favoritov ni osvojil vseh treh točk. Beltinci in Čarda sta z Zrečami oziroma Bistrico remizirala brez zadetkov, še slabše pa sta jo odnesla vodilna klub Šmarje pri Jelšah in Dravograd, ki sta doživela presenetljiva poraza. Korošci so na gostovanju v Ljutomeru izgubili z rezultatom 0:2, Ljutomerčani pa so tako potrdili, da točka v Beltincih, v prejšnjem krogu, ni bila naključje. Tako kot v Beltincih pa se je tudi tokrat enega od zadetkov veselil Saša Novak. Dravograjčani so med in po koncu tekme imeli marsikaj povedati tudi čez sodnike, ki so po pričevanju nekaterih gledalcev sodili zelo slabo.

Še bolj zanimivo je bilo v mariborskem Športnem parku Tabor, kjer svoje tekme igra Malečnik. Po zmagi nad Slovensko Bistrico so varovanci Vojislava Simeunovića tokrat presenetili še vodilno ekipo 3. SNL vzhod. Domačine je v vodstvo popeljal Denis Toplak, Šmarjani pa so preko Urbana Jančiča izenačili tik pred polčasom. Tik pred koncem tekme je presenetljivi končni izid iz enajstmetrovke postavil bivši član Aluminija Tihomir Tišma.

Kar sedem zadetkov pa so videli gledalci na nedeljski dopoldanski tekmi med Rakičanom in Kovinarjem iz Štor. Vseh sedem zadetkov je padlo že do 59. minute, zadnje pol ure pa so mreže mirovale. Kar tri zadetke sta ekipi dosegli iz enajstmetrovk, dve je za Štorjane izkoristil izkušeni Oskar Drobne, za Rakičan pa je bil iz bele točke natančen Rok Godvajs. Dva zadetka iz igre je sicer dosegel tudi Marko Lapoši. V spodnji fotogaleriji si lahko pogledate nekaj fotografij iz tega obračuna.

V nedeljskem popoldnevu so lahko ljubitelji tretjeligaškega nogometaša spremljali dve tekmi. Odranci so Tromejnik iz Kuzme gostili v sosednjih Beltincih, saj domače igrišče trenutno ni primerno za igro. Kljub temu, da Odranci niso igrali na domačem igrišču, pa se je v beltinški Šumi zbralo kar 600 gledalcev. Nekdanji član lendavske Nafte je z dvema zadetkoma v 24. in 33. minute Odrance povedel v vodstvo z dvema goloma prednosti, ki pa ga varovanci Rudija Viherja niso znali zadržati. Še pred koncem polčasa je iz enajstmetrovke zadel Damir Čontala ter se tako s trinajstimi zadetki izenačil z vodilnim strelcem 3. SNL vzhod Davidom Vinkovičem. A vseeno velja omeniti, da je Čontala kar osem zadetkov dosegel iz enajstmetrovk. V začetku drugega polčasa, v 50. minuti, je za izenačenje poskrbel Rok Bokan, mreži pa se do konca tekma nista več zatresli. Odranci tako spomladi še vedno niso uspeli zmagati, kljub temu pa ostajajo na šestem mestu, Tromejnik pa je tik za njimi.

Pričakovano so se iz gostovanja na Goričkem s tremi točkami domov v Prlekijo vračali nogometaši Veržeja. Preko Jana Štruklja so sicer v 33. minuti povedli domači, a vodstvo ni trajalo dolgo, saj je le dve minuti kasneje izenačil Damir Lovrec. Po dobri uri igre je goste v vodstvo popeljal Borut Lukač, vodstvo pa je le nekaj minut kasneje povišal še Rok Kocuvan. Z golom v 87. minuti je zmago potrdil še Marko Karnet.