V sklopu 2. kroga druge slovenske nogometne lige so se v soboto odvijale 4 tekme, prvič v novi sezoni so slavili novinci iz Rogaške, Goričani so po pravem trilerju slavili proti Biljam, Ptujčani pa so slavili v Dekanih. Beltinci in Primorje sta se razšla z remijem brez zadetkov.

Po tem, ko so pri Rogaški v tej sezoni postali člani 2. SNL, so se v 2. krogu prvenstva veselili prve zmage pred domačim občinstvom. Na sobotni tekmi s precej okrepljenim Rudarjem iz Velenja so slavili z minimalno razliko enega zadetka in tako razveselili 200 gledalcev v Športnem centru Rogaške Slatine. Edini zadetek domačinov je v 34. minuti dosegel Andrej Pavlović.

NK Rogaška – NK Rudar Velenje: 1 – 0 (34. Pavlović)

Sobotni sosedski spopad v Novi Gorici je po izjemnem preobratu v zaključku tekme pripadel Goričanom. Derbi so bolje odprli Biljenci, ki so povedli v šesti minuti. Hiter protinapad gostov je zaključil mladi up črno-belih Thomas Breganti. Goričani so hitro izenačili še pred odmorom. V 24. minuti je z nekaj sreče zadel novinec Alessandro Ahmetaj, in tako poravnal izid.

V 69. minuti so gostje znova povedli. Vratar Likar je slabo odbil udarec z razdalje, odbitek pa je v mrežo matičnega kluba pospravil Nik Jermol. Dve minuti kasneje je Luka Batič prejel drugi rumeni karton in Biljenci so bili primorani nadaljevati z deseterico. Gorica je v nori končnici prišla do velikega preobrata, v 87. minuti so najprej prišli do drugega izenačenja. Po kotu je sprožil Nejc Mevlja, z bližine pa je v mrežo žogo zabil rezervist Žan Leban. Biljenska mreža pa se je v sodniškem dodatku zatresla še tretjič. Znova so gostje klonili po prekinitvi, na bližnji vratnici je z glavo zadel Leon Marinič in tako poskrbel za veliko slavje vrtnic. Tekma je bila tudi v prenosu na nzs.si.

ND Gorica – Vitanest Bilje: 3 – 2 (24. Ahmetaj, 87. Leban, 90. Marinič – 6. Breganti, 69. Jermol)

Do zmage v Dekanih je po preobratu prišla tudi ptujska Drava. Primorci so po strelu Nenada Stanojevića povedli v 72. minuti, in bili izredno blizu slavja, a proti koncu popustili. V 88. minuti je bil za goste iz Ptuja natančen Nebojša Ivančević, za popoln preobrat Drave pa je v sodnikovem podaljšku zadel še Luka Lovenjak. Ptujski drugoligaš je v prvem krogu sicer remiziral z Beltinci, Dekančani pa ostajajo pri edini točki od remija z Dobom.

Jadran Dekani – Drava Ptuj: 1 – 2 (72. Stanojević – 88. Ivančević, 93. Lovenjak)

Beltinčani še drugič ostali zgolj pri remiju. V Prekmurju je gostovalo Primorje iz Ajdovščine, srečanje pa po 90 minutah igre ni postreglo z golom, čeprav sta si obe ekipi priigrali dosti priložnosti. “Sinovi burje” po dveh krogih tako imajo štiri točke, rdeče-črni niso pa še prejeli zadetka.

Beltinci Klima Tratnjek – ND Primorje: 0 – 0