Drugoligaši so danes odigrali srečanja 20. kroga. Vseh pet tekem je bilo odigranih že v soboto, štiri že popoldne, kot zadnji so se pod umetno razsvetljavo merili nogometaši Šenčurja in Aluminija. Tudi tokrat pa ni šlo brez presenečenj, za največjega so poskrbeli Konjičani, ki so na domačem igrišču ugnali vodilne Krčane, Triglav pa je na gostovanju v Veržeju vpisal še četrti zaporedni poraz. Strelci so bili sicer tokrat zelo razpoloženi, saj je skupno padlo kar dvajset zadetkov, največ v Slovenskih Konjicah, kjer so gledalci videli kar šest golov.

Z zbiranjem točk pa nadaljujejo tudi Ankarančani, ki so na domačem igrišču gostili zadnjeuvrščeno Šmartno 1928 in ga po pričakovanjih tudi ugnalo. Šmarsko mrežo je načel nogometaš, ki se lahko pohvali z najbolj zanimivim izvajanjem meta iz avta. V 15. minuti se je namreč zadetka veselil Tim Vodeb, ki je bil uspešen še četrtič v sezoni. Deset minut kasneje je moral gostujoči vratar Miha Tetičkovič še drugič po žogo v svojo mrežo, z ravno tako četrtim zadetkom v sezoni ga je ugnal branilec Jan Pahor. A vodstva z dvema zadetkoma prednosti ni bilo dolgo, saj so gostje v 31. minuti uspeli znižati zaostanek. Ankaranskega vratarja Mateja Paala, ki je v zadnjih osmih tekmah kar šestkrat zaklenil svoja vrata, je s strelom z bele točke ugnal Martin Lenošek. Da pa so Primorci srečanje mirno pripeljali h koncu, je v 77. minuti poskrbel Marko Vukelić, ki se je veselil še tretjega zadetka v nadaljevanju sezone. Moštvo trenerja Vlada Badžima se je z deveto zmago v sezoni in po devetih tekmah neporaženosti zavihtelo že vse do četrtega mesta, s katerega so Primorci izrinili kranjski Triglav, ki je izgubil na gostovanju v Veržeju.

Kranjčanom namreč nikakor ne steče, moštvo trenerja Siniše Brkića pa je v Prlekiji izgubilo še četrtič zapored. Gorenjce je v šesti minuti srečanja šokiral Arpad Vaš in s petim zadetkom v sezoni Veržej povedel v vodstvo. Gostje so na odmor odšli z zaostankom, saj jim do zaključka prvega polčasa ni uspelo izničiti prednosti domačega moštva. Zato pa so Kranjčani odlično krenili v nadaljevanje in v tretji minuti drugega polčasa poravnali izid, Mateja Andrejča je ugnal Aleš Poplatnik. Ko pa se je že zdelo, da se bo srečanje zaključilo brez zmagovalca, pa je stvari v svoje roke prevzel David Vinkovič in v 88. minuti zadel za tri točke Prlekov, ki so se Kranjčanom maščevali za poraza na obeh tekmah letošnje sezone. Triglav je po četrti zaporedni ničli zdrsnil že na peto mesto ligaške razpredelnice. Čeprav se zaostanek za vodilnim Krškim ni povečal, pa se je zaostanek za drugim Aluminijem povečal na šest točk. Precej dela z vročekrvnimi Kranjčani je imel tudi sodnik Uroš Bensa, ki je gostom pokazal kar sedem rumenih kartonov, enega od njih je prejel tudi rezervni vratar Darjan Curanović. Kranjski klub bo zaradi sedmih rumenih kartonov kaznovan tudi s strani disciplinskega sodnika.

Uvodno pomladansko zmago pa tudi po petem krogu nadaljevanja sezone neuspešno lovijo nogometaši Tolmina. Ti so v obračunu z Dobom sicer povedli z zadetkom Dejana Sokanovića, ki je zadel s prostega strela, a so prednost obdržali vsega dve minuti. Gostje so preko Uroša Klopčiča, ki je v mrežo poslal odbito žogo, izid izenačili že v 17. minuti. Varovanci gostujočega stratega Primoža Jelena so na odmor odšli s prednostjo, saj je v 32. minuti tolminskega vratarja Sebastjana Jermola premagal Amer Krcić. Domači so v drugem polčasu iskali zadetek za izenačenje, ki pa ga niso dočakali, Dobljani so dve minuti pred koncem zadeli še tretjič in preko Aleksandra Vasilića potrdili tri točke, s katerimi so ohranili tretje mesto na lestvici.

S slabo serijo na gostovanjih nadaljujejo vodilni Krčani, ki so se z zadnjih treh tekem vrnili zgolj s točko. Po dveh domačih zmagah nad Tolminom in Šmartnim je moštvo trenerja Tomaža Petroviča še drugič zapored gostovalo v Slovenskih Konjicah, kjer pa so se pomembne zmage v boju za obstanek veselili nogometaši domače Dravinje, ki so v letošnji sezoni prava nočna mora za Krško. Konjičani so Posavce namučili že jeseni, ko so Krčani do zmage prišli šele po preobratu v zaključnih minutah, pred tremi tedni pa se je medsebojno srečanje končalo z izidom 1:1. Tokrat pa so se Štajerci le veselili polnega izkupička, čeprav so gostje povedli v 16. minuti, ko je zadel Luka Štefanac. Domači so izid poravnali tik pred koncem prvega polčasa, ko se je prvega zadetka v letošnji sezoni veselil Timotej Černec, ki je bil, kot se je izkazalo kasneje, pravi pogon za drugi polčas. A še pred tem so v četrti minuti nadaljevanja Krčani znova povedli, napako domačega moštva je izkoristil izkušeni Miha Drnovšek, to pa je bilo tudi vse od Krčanov. V 66. minuti je izenačil Alen Romih, za veselje domačih gledalcev je z drugim zadetkom na tekmi poskrbel že omenjeni Černec, ki se je v drugi minuti sodniškega zadetka veselil še tretjega zadetka.

Šenčurjani, ki so v preteklih tednih kar dvakrat ugnali sosede iz Kranja, so na domačem igrišču pričakali drugouvrščeni Aluminij. Moštvo domačega trenerja Braneta Pavlina v nadaljevanju sezone še ni izgubilo, s tremi zaporednimi zmagami pa so Gorenjci krenili v novo misijo, saj so Kidričane v letošnji sezoni dvakrat že uspeli presenetiti. A tokrat se ni izšlo po domačih načrtih. V prvem polčasu je domačo mrežo dvakrat zatresel gostujoči kapetan Denis Topolovec, zmago pa je v drugem polčasu potrdil Marko Nunić, ki se lahko spomladi pohvali z neverjetnim nizom, saj je zadel na vseh petih tekmah nadaljevanja in se na vrhu ligaške lestvice strelcev že izenačil z Matejem Poplatnikom, napadalcem Triglava, dvojec je doslej zadel že trinajstkrat. Nunić se je tokrat veselil proti nekdanjemu klubu, v petih tekmah pa je nekdanji član Olimpije dosegel že šest zadetkov in se tako ekspresno hitro vključil v obrambo lanskega naziva najboljšega strelca lige.

Rezultati 20. kroga 2. SNL:
ANKARAN HRVATINI 3:1 ŠMARTNO 1928
Vodeb (15′), Pahor (25′), Vukelić (77′); Lenošek (31′ pen)
TKK TOLMIN 1:3 ROLTEK DOB
De. Sokanović (15′); U. Klopčič (17′), Krcić (32′), Vasilić (88′)
FARMTECH VERŽEJ 2:1 TRIGLAV KRANJ
Vaš (6′), D. Vinković (88′); A. Poplatnik (48′)
DRAVINJA KOSTROJ 4:2 KRŠKO
Černec (44′, 77′, 92′), Romih (66′); Štefanac (16′), Drnovšek (49′)
ŠENČUR 0:3 ALUMINIJ
Topolovec (21′, 32′), Nunić (68′)

Naloži več novic iz 2. liga

V Novem mestu so se zahvalili dosedanjemu strokovnemu štabu

Nogometaši Krke bodo v nadaljevanju sezone igrali z novim trenerjem. Po porazu v Novi Gori…