Skupno deveta tekma med Fužinarjem in Nafto je bila odigrana pred 200 gledalci, ki so videli najprej minuto molka v spomin na preminulega nekdanjega sekretarja kluba Damjana Hojnika. Nato pa je bilo moč videti tri gole, šest rumenih kartonov in enajstmetrovko.

• Ravne na Koroškem: FUŽINAR VZAJEMCI – NAFTA 2:1 (0:1) Fehér 21′ ; Plaznik 54′ (11m), Svržnjak 73′

V prvem polčasu smo spremljali številne lepe priložnosti na obeh straneh. Prvi so zapretili Ravenčani, saj je gostujočega čuvaja mreže Agostona Kissa že po vsega dveh minutah reševal okvir vrat. Deset minut kasneje se je Marsel Stare sam znašel pred Tilnom Marčičem, ki pa se je izkazal z odlično obrambo in ohranil svojo mrežo nedotaknjeno, toda le za kratek čas. Nekaj trenutkov kasneje so gostje namreč povedli, za vodstvo pa je bil zaslužen Barnabas Laszlo Feher, ki je po predložu z leve najvišje skočil in zabil za 0:1. Po pol ure igre je ves svoj talent pokazal Kiss, ki je imenitno ubranil strel Žige Pesjaka, kateremu je po odličnem preigravanju zmanjkala pika na i. V 41. minuti bi gostje kmalu rezultat podvojili, a se je tokrat z izjemno obrambo ponovno izkazal Marčič, ki je s skrajnimi močmi odbil strel z glavo Iona Ibriana. Domačini so pogledovali proti stranskemu sodniku Aljažu Holcmanu, če je žoga morda prečkala golovo črto, toda reakcije ni bilo in rezultat je ostal nespremenjen. Razburjenj v prvem delu igre pa s tem še ni bilo konec. V zadnjih sekundah polčasa je namreč ob poizkusu izbijanja žoge pred napadalcem iz svojih vrat stekel Kiss, ki pa je nasprotnika približno 25 metrov stran podrl. Glavni delivec pravice Uroš Rađević je pravilno ocenil, da 21-letni Madžar ni bil zadnji igralec v obrambi in je pokazal le na prekršek ter rumeni karton. Iz prostega strela je poizkušal Urh Grešovnik, močno meril, toda veselje mu je z lepo obrambo preprečil gostujoči vratar.

V drugem delu je takoj od prihoda nazaj na igrišče vse vajeti igre prevzel Fužinar, ki je zasluženo uprizoril preobrat. Po osmih minutah nadaljevanja so domačni prišli do najstrožje kazni, ki jo je uspešno realiziral Nejc Plaznik. Pet minut kasneje je 23-letnik imel lepo priložnost za drugi zadetek, toda streljal je preveč po sredini in žoga je bila lahek plen za Kissa. Podjetnejša igra Korošcev se je obrestovala v 73. minuti, lep zadetek za popoln preobrat pa je z roba kazenskega prostora zabil Ivijan Svržnjak. Nafta je v drugem delu bila neprepoznavna in si je priigrala samo eno zares pravo priložnost. Le dve minuti po vodstvu domačinov je po desni strani prodrl Dragan Brkić ter pred domača vrata odlično podal po tleh, z neposredne bližine pa je grdo zgrešil Stare.

Naloži več novic od Mirsad K. Čavalić
Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …