Tudi drugoligaši počasi zaključujejo s pripravami na nadaljevanje sezone. Večino klubov do prvih spomladanskih preizkušenj ločita še dva tedna, še pred tekmami 17. kroga pa šesterico ekip čakajo še zaostale obveznosti.

V derbiju vrha lestvice se bosta 11. marca spopadla tudi Dob in Triglav. Kranjčani so v nedeljo zaključili devetdnevne priprave v hrvaškem Umagu. Pred vrnitvijo na Gorenjsko so se varovanci trenerja Siniše Brkića pomerili s hrvaškim drugoligašem Novigradom in morali priznati premoč. Istrani so v močni burji slavili z 2:0, kranjska zasedba pa se bo do spopada z Dobljani pripravljala v domačem okolju. “Mislim, da smo dosegli premik na bolje, saj smo bolje delovali kot celota pri obrambi in napadu. Videlo se je tudi, da imamo ponovno širok kader dobrih igralcev in bo tudi v tem delu prvenstva znotraj moštva močna konkurenca,” se je o napredku razgovoril Gašper Udović.

Dobljani, ki so se v prvi polovici minulega tedna prav tako mudili v Istri, saj so se nekaj dni pripravljali v Rovinju, so se po vrnitvi s Hrvaške v soboto pomerili z visokoletečo Muro. Na razmočenem terenu v Lukovici so se zmage veselili v taboru prekmurskega tretjeligaša. Prekmurci so dvoboj, ki je glede na vročo kri nekaterih posameznikov spominjal že na pravi prvenstveni obračun, dobili z 2:0, v prvem polčasu je mrežo gostiteljev zatresel Amadej Maroša, v nadaljevanju pa je zmago potrdil Rok Zorko. Dob sicer ni prvi drugoligaš, ki je pokleknil pred Muro, črno-beli so v minulih tednih že premagali Veržej in Dravo.

V dvoboju z drugoligašem se je veselil še en tretjeligaš. Veržej je v petkovem deževnem večeru gostoval v Ljudskem vrtu, na igrišču z umetno travnato površino so se Prleki pomerili z Mariborom B, vodilno ekipo 3. SNL sever. Zmage so se veselili nekdanji varovanci zdajšnjega veržejskega stratega Marka Lešnika, ki je priložnost za igro ponudil tudi posojenima nogometašema Amirju Derviševiću in Dejanu Vokić ter bivšemu članu vijolic Bianu Paulu Šauperlu. Obračun je sicer ponudil izenačeno predstavo, a so Štajerci za razliko od gostov izkoristili svoje priložnosti. Prleško mrežo sta že v prvem polčasu zatresla Anel Hajrić in Valon Ahmedi, v drugem polčasu je bila zgodna podobna, ostalo je pri neizkoriščenih priložnostih in domači zmagi.

S tretjeligašem se je udarila tudi Drava. Ptujčani so brez kapetana Nastje Čeha, ki je na pustno soboto skočil v opravo kurenta, gostovali v Bratoncih, kjer so se pomerili z aktualnim prvakom 3. SNL vzhod – Beltinci. Srečanje se je končalo brez zmagovalca. Beltinčani so z zadetki Breznika, Tkalca in Mauka, ki je dvakrat meril v polno, štirikrat povedli, a so se Ptujčani vselej vrnili po zaslugi Adnana Bašića, ki je domačo mrežo zatresel dvakrat, Nemanje Gajića in Matica Marciusa.

Ankarančani po gostovanju pri italijanskem prvoligašu Udineseju niso imeli težav s četrtoligaško Radgono. Vlado Badžim je v dvoboju z moštvom, ki tekmuje v ligi MNZ Murska Sobota, priložnost ponudil igralcem, ki so v Vidmu na igrišču preživeli nekaj manj časa, kljub temu pa so se Primorci veselili visoke zmage. V mreži Radgone je končalo šest zadetkov, štirje v prvem polčasu. Najprej je v polno meril Južnokorejec Dong, za visoko prednost ob polčasu srečanja, ki je bilo odigrano v Piranu, pa so zadeli še Šolaja, Komljenović in Lukanc. V drugem polčasu, ki je po zapisanem na klubski spletni strani ponudil več napak, pa sta mrežo gostov zatresla še Pahor in Obrstar.

Prenovljena Zarica je v nedeljskem dopoldnevu gostovala v Domžalah. Kranjčani so morali v obračunu s premešano zasedbo rumenih, za katero pa je kljub vsemu zaigralo nekaj uveljavljenih nogometašev, priznati visok poraz, saj je za hrbtom vratarja Božiča končalo kar pet zadetkov. Najlepši je bil prvi, ko je z lepim lob udarcem zadel Alen Ožbolt, poraz Gorenjcev pa je omilil posojeni nogometaš Domžal, Luka Šušnjara je v 37. minuti zadel z bele točke.

Brici so v soboto odigrali polfinalno tekmo Pokala MNZ Nova Gorica. Žlogarjeva zasedba se je pomerila z mirensko Adrio in slavila z 2:1. Prvi polčas ni dal zmagovalca, pod zadetek Bricev se je podpisal Ferjančič, ki je izkoristil enajstmetrovko, podoben scenarij pa je ponovil tudi v drugem polčasu.

ANKARAN HRVATINI – RADGONA 6:0
Dong (3′), Šolaja (12′), Komljenović (24′), Lukanc (38′), Pahor (79′), Obrstar (83′)

BRDA – ADRIA MIREN 2:1
Brda: Radikon, , Ferjančič, Jazbar, Žižmond, Kompara, Rojc, Rijavec, L. Kodermac, Kavčič, Franciosi, Jogan. Trener: Tonči Žlogar.

LUŠT BELTINCI – DRAVA PTUJ 4:4
Breznik, Tkalec, Mauko (2x); Bašić (2x), Gajić, Marcius

MARIBOR B – FARMTECH VERŽEJ 2:0
Hajrić, Ahmedi
Veržej: Posavec, Karlovčec, Kavaš, Polajžer, Cvrtila, Dervišević, Ciglarič, Trstenjak, Vokić, Vok, Šauperl. Igrali so še: Klemenčič, Čuk, Koprivica. Trener: Marko Lešnik.

ROLTEK DOB – MURA 0:2
Maroša, Zorko

NOVIGRAD – TRIGLAV KRANJ 2:0
Triglav: Džafić, Kuhar, Bojić, Gvardjančič, Šmit, Udovič, Krcić, Križaj, Majcen, Đurković, Poplatnik. Igrali so še: Stokuča, Česen, Bukara, Ahačič, Ovsenek, Rogelj. Trener: Siniša Brkić.

DOMŽALE – ZARICA KRANJ 5:1
Ožbolt (34′, 43′), Petric (59′, 87′), Batrović (67′); Šušnjara (37′ pen)
Zarica: Božič, Hajdarević, Rems, Burkeljca, Poljanec, Beganović, Krajec, Jogić, Smajić, Šušnjara. Igrali so še: Schwarzmann, Alimi, Volčič, Močnik, Istenić, Primožič, Lasica, Jordan. Trener: Erik Kržišnik.

Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …