NK Kety Emmi & Impol Bistrica kot se sponzorsko imenuje klub iz Slovenske Bistrice igra letos drugo sezono v drugoligaški konkurenci. V minuli sezoni so bili prvaki vzhodne skupine tretje lige. Med sezonama jih je v smeri Velenja zapustil strateg, ki jih je tja popeljal in pa tudi kar nekaj igralcev. Vse skupaj je moral povezati nov trener. To mu je v tej prvi tretjini tudi uspelo. Na drugi strani je domala nespremenjena zaseba iz Grosuplja, ki so se pred poletjem “okronali” z naslovom tretjeligaškega prvaka zahodne skupine. Njim ne gre najbolje in se bodo, kot kaže borili za obstanek.

• Slovenska Bistrica: KETY EMMI & IMPOL BISTRICA – BRINJE GROSUPLJE 2:1 (1:0) T.Panić 6′, Martinčič 66′ ; Ostojić 79′

Lepo število gledalcev je ob idealnem vremenu za igro videlo tri gole in tri rumene kartone. Prvi polčas je pripadel domači zasedbi, ko je svoj peti gol že v šesti minuti zabil 19-letni Koprčan Tai Matea Panić po podaji Aljaža Ploja, ki je podal v kazenski prostor, nakar je Tai stekel med dvema igralcema in iz bližine postavil izid uvodnega polčasa. V enaindvajseti minuti nadaljevanja srečanja so rdeči povedli 2:0. Po kotu in odbiti žogi je po protinapadu sam po levi strani prodl 20-letni Jaša Martinčič in iz bližine zabil svoj prvi gol sezone. Sin predsednika kluba je v igro vstopil le dve minuti predno je zabil svoj dvajseti gol v članski zasedbi Bistrice. Kljub vodstvu so v bele drese odeti gostje ves čas ogrožali vrata Jake Dabanoviča. Kar nekaj priložnosti so denimo zapravili Mahić, Klančnik ter Đajić. Za priključek in upanje, pa je s prekrasnim, natančnim in močnim strelom s kakšnih 25 metrov poskrbel 20-letni napadalec Filip-Nikola Ostojić, ki je v igro vstopil osem minut pred tem. Otrok Interblocka je po prekršku s svojo desnico zabil tik pod stičišče prečnika in leve vratnice Bistrice za 1:2. Pri tem je tudi ostalo in nove, že četrte zmage so se veselili izbranci Francija Fridla, medtem, ko so Grosupeljčani že sedmič klonili.

Naloži več novic od Mirsad K. Čavalić
Naloži več novic iz 2. liga

Nogo metaši Triglava ostajajo vpeti v dogajanje pri vrhu 2. SNL, potem ko so na gostovanju…