V Šmartnem ob Paki je Nafta osvojila nove tri točke ter se veselila pete zmage v sezoni. Lendavčani po sedmih krogih ostajajo neporaženi in le za točko zaostajajo za vodilnimi Radomljani.

Gostovanje na Štajerskem so Prekmurci oddelali z odliko in svojega nasprotnika popolnoma deklasirali. Plavi so proti Šmarčanom povedli že v 16. minuti, potem ko je Jaka Bizjak uspešno realiziral najstrožjo kazen, ki jo je s prekrškom v kazenskem prostoru povzročil Matjaž Trop. Tri minute kasneje je Meshack Ubochioma izid podvojil in dosegel že svoj šesti zadetek v letošnji sezoni, kar mladega Nigerijca uvršča na vrh lestvice strelcev. Sredi polčasa je Bizjak nadaljeval svoj šov in s pravim evrogolom povišal na 0:3, le minuto kasneje pa se je med strelce vpisal še iz bližine in poskrbel za ‘hat-trick’ v manj kot pol ure igre. Kmalu so sledile pozitivne minute tudi v domači vrsti, ko so si Šmarčani med 30. in 35. minuto priigrali dve lepi priložnosti, a sta Luka Danijel in Trop bila premalo natančna in sta merila za las mimo vrat Florijana Raduhe. Tik pred koncem polčasa je v Šmartnem odjeknila petarda, med strelce pa se je prvič na tekmi vpisal Nermin Haljeta. Podoben scenarij se je odvijal tudi v drugem delu, Jaka Bizjak pa je v 53. minuti dosegel že svoj četrti zadetek. Nekaj minut kasneje je trener gostov Dejan Dončić opravil že vseh pet menjav, Lucian Poszgai pa je za 0:7 poskrbel po vsega dveh minutah preživetih na terenu. Do konca dvoboja se je med strelce v 67. s svojim drugim ter v 89. s tretjim zadetkom vpisal še Haljeta, vmes pa je zabil tudi Vedran Vinko, ki je na teren vstopil ob polčasu.

Šmartno 1928 – Nafta 1903 0:10 (0:5)
Bizjak (16′ 11m, 27′, 28′, 53′), Ubochioma (19′), Haljeta (43′, 67′, 89′), Poszgai (59′), Vinko (76′)

Naloži več novic iz 2. liga

V Novem mestu so se zahvalili dosedanjemu strokovnemu štabu

Nogometaši Krke bodo v nadaljevanju sezone igrali z novim trenerjem. Po porazu v Novi Gori…