Dan po visoki zmagi celovške Austrie nad Beltinci, je avstrijski bundesligaš visoko ugnal še Aluminij. V beltinškem športnem parku so Korošci slavili z 0:4.

Avstrijci so v obeh polčasih zadeli po dvakrat. Po uvodnem otipavanju so do vodstva prišli v 17. minuti, ko si je Tibor Banić privoščil veliko napako. Dvaindvajsetletnik je ob poskusu izbijanja žoge zadel nasprotnika, okroglo usnje pa se je od pete Markusa Pinka odbilo v prazno mrežo. Hrvaški čuvaj mreže se je v nadaljevanju soigralcem sicer nekoliko oddolžil, saj je do odmora vpisal nekaj odličnih obramb. V 33. minuti so gostje v eni akciji prišli do kar treh strelov. Prva dva je Banić s skrajnimi močmi še uspel odbit, tretjič je po strelu Sinana Karweine bil nemočen.

Obračun se je dokončno prevesil v korist Celovčanov na začetku drugega dela. Ameriški napadalec Sebastian Soto je po treh zadetkih proti Beltinčanom tokrat dodal še dva proti Kidričanom. Oba sta padla po lepi akciji in predložku z desne strani, 22-letniku pa z bližine ni bilo težko povišat vodstva. V nadaljevanju so nato več od igre imeli tudi rdeče-beli, si do konca obračuna priigrali nekaj priložnosti, toda častnega zadetka jim ni uspelo doseči.

Aluminij – Austria Celovec 0:4 (0:2)
Pink (17′), Karweina (33′), Soto (48′, 52′)

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …