Sobotne obračune je zaznamoval presenetljiv poraz Aluminija, ki je pred domačimi gledalci izgubil. Do prepričljive zmage so z izidom 3:0 prišli gostje iz Radomelj, ki jih v tej sezoni vodi Dejan Djuranović. Radomljani so že v prvem polčasu vodili z dvema zadetkoma prednosti, obakrat se je med strelce vpisal Marko Zalaznik. Zmago je v drugem polčasu potrdil nekdanji član Domžal Jernej Smukavec.

Malce bolj so se za zmago morali potruditi favorizirani Dobljčani, ki so na domačem igrišču gostili nogometaše Bele krajine, ki so se varovancem Damijana Romiha dobro upirali. Domači so sicer povedli že v 15. minuti, ko je zadel kapetan Klemen Kunstelj, nato pa do konca srečanja niso več uspeli zatresti mreže gostov iz Črnomlja.

Do domače zmage so na Areni Petrol prišli tudi nogometaši celjskega Šampiona. Mlada vrsta trenerja Janija Žilnika je s 3:2 premagala za odtenek starejšo ekipo Krškega. Domači so ob polčasu vodili z 2:0, zadela sta Žiga Škoflek in Bojan Djuranović, ki je izkoristil enajstmetrovko. Krčani so v drugem polčasu uspeli izenačiti, že v četrti minuti nadaljevanje je znižal izkušeni Siniša Dvorančić, v 73. minuti pa je izenačil Jure Petric. Zmagovalca je deset minut pred koncem obračuna odločil Rok Petrič.

V nedeljskem obračunu so se prve drugoligaške točke veselili nogometaši AH Mas Techa, ki so na rezervnem igrišču koprske Bonifike remizirali z ekipo Šenčurja.  Slednji so sicer dvakrat vodili že z dvema goloma prednosti in več kot pol ure igrali z igralcem več, a so se morali na koncu sprijazniti z remijem. Šenčur je v vodstvo povedel Jure Ajdovec, vodstvo je v 32. minuti povišal Dejan Kern, a veselje gostov ni trajalo dolgo, saj je že v naslednji minuti znižal Matej Valenčič. Primorci so od 55. minute igrali z igralcem manj, saj je sodnik Vojko Goričan izključil Deana Kolariča. Gorenjci si hitro izkoristili prednost igralca več in v 60. minuti zadeli tretjič, med strelce se je vpisal nekdanji Triglavan Rok Dolžan. Novinci med drugoligaši se niso predali ter v 75. in 80. minuti preko Mateja Zemljaka prišli do remija in premierne drugoligaške točke.

Še drugi novinec med drugoligaši, prleški Veržej pa bo moral na prve točke počakati vsaj še teden dni. Veržejci so se v drugem krogu odpravili na gostovanje v Šmartno, kjer so domačini že po prvem polčasu vodili s 3:0, že v 5. minuti je zadel Luka Bizjak, po dobre pol ure igre je vodstvo po uspešno realizirani enajstmetrovki povišal Aljaž Krefl. Vsega tri minute kasneje se je mreža zatresla še tretjič, zadel Matej Kolenc. Gostje, ki so lani osvojili naziv najboljše ekipe v 3. SNL vzhod, so v drugem polčasu sicer poizkušali znižati izid, a jim kaj več od zadetka Luke Zahoviča, ki je v polno meril v 5. minuti nadaljevanja, ni uspelo.