Po včerajšnjem visokem porazu z mladinsko zasedbo Rusije, slednji so slavili s 4:0, so se Slovenci hitro pobrali in po preobratu z 2:1 ugnali Belorusijo. Oba zadetka za zmago je prispeval Semin Omerović, Slovenija pa bo v nedeljo igrala za tretje mesto.

Belorusi so povedli v 16. minuti srečanja, ko je slovenskega čuvaja mreže Roka Vodiška z roba kazenskega prostora z neubranljivim strelom v zgornji levi kot premagal Gromiko. A četa selektorja Igorja Benedejčiča se je v drugem polčasu pobrala in z dvema zadetkoma Semina Omerovića, 17-letnega napadalca velenjskega Rudarja, prišla do zmage. Do izenačenja je Slovenija prišla v 69. minuti, ko se je Omerović po lepi podaji beloruski obrambi prikradel za hrbet in z lob udarcem mrežo žogo pospravil v mrežo. Za vodstvo so Slovenci potrebovali še sedem dodatnih minut, ko se je Omerović po predložku z leve strani igrišča znova znašel na pravem mestu in z glavo zadel še drugič na tekmi.

SLOVENIJA U19 2:1 BELORUSIJA U19
Strelec za Slovenijo: Omerović (69′, 76′); Gromiko (16′)
Slovenija – začetna enajsterica: Rok Vodišek, Haris Dedić, Marko Klemenčič, Tilen Ahec, Dominik Ivkić, Timi Max Elšnik, Jan Repas, Andraž Mrkonja, David Tijanič, David Škrbec, Sandi Ogrinec. Selektor: Igor Benedejčič.

ZADETEK ZA 1:1

ZADETEK ZA 2:1