Mladinska izbrana vrsta Slovenije je odlično pričela s turnirjem Valentina Granatkina, ki ga v teh dneh gosti ruski St. Petersburg. Varovanci novega selektorja Igorja Benedejčiča, ki je na klopi nasledil Primoža Gliho, ki se je preselil k mladi reprezentanci, so z 1:0 ugnali Bolgarijo.

Odločilni zadetek je v 36. minuti prispeval Jan Repas, 18-letni vezist Domžal, ki se lahko pohvalijo z največ reprezentanti, saj vodilna ekipa mladinskega prvenstva prispeva štiri člane. Slovenija je do vodstva prišla po hitri akciji, ko je Žan Žužek z dolgo podajo v ogenj poslal Andraža Mrkonjo, ta pa je s povratno podajo zaposlil Jana Repasa, ki je s strelom z osemnajstih metrov zadel v spodnji desni kot bolgarskega gola. Bolgari so predvsem v drugem polčasu močno pritisnili proti slovenskim vratom, a so se slovenski fantje ubranili, selektor Benedejčič pa je v zaključku tekme s taktičnimi menjavami motil ritem nasprotnika.

Naši upi bodo drugo tekmo turnirja odigrali jutri, ob 12:30, ko se bodo pomerili s Kazahstanci. Ti so v prvi tekmi z Bolgarijo izgubili z 2:0, izbrancem selektorja Igorja Benedejčiča tako za prvo mesto v skupini zadostuje že remi. Prvo mesto pa v nadaljevanju turnirja prinaša boj za prvo do šesto mesto.

SLOVENIJA 1:0 BOLGARIJA
Repas (36′)
Slovenija – začetna enajsterica: Rok Vodišek, Haris Dedić, Marko Klemenčič, Tilen Ahec, Dominik Ivkić, Timi Max Elšnik, Jan Repas, Andraž Mrkonja, Žan Žužek, David Škrbec, Sandi Ogrinec. Selektor: Igor Benedejčič.