Srečko Katanec je svojim izbrancem namenil prosti vikend, zelenico v NNC Brdo pa sta danes zasedli veteranski reprezentanci Slovenije in Hrvaške, ki sta se udarili v prijateljski tekmi. Le-ta je glede na sosedsko rivalstvo postreglo s kar nekaj tekmovalne napetosti.

Slovenska izbrana vrsta je bila vsaj na papirju precej bolj zvezdniška, saj v hrvaškem dresu ni zaigral nihče od nogometašev, ki so igrali pomembnejšo vlogo na svetovnem prvenstvu v Franciji, a so bili Hrvati precej bolj uigrani. Primerno tekmi je bila tudi vloga sodnikov zaupana izkušeni trojici, glavnemu sodniku Darku Čeferinu sta pomagala Žunič in legendarni Stevo Govedarević.

V srečanje, ki je ne glede na zrelejša leta osrednjih akterjev trajalo 90 minut, so bolje krenili gostje, ki so z goloma Koznikuja, Novakovića in Vincelja že po pol ure vodili z 0:3 in prednost obdržali vse do polčasa. V nadaljevanju so se Slovenci, ki jih je ob igrišču vodil Marko Elsner, prebudili in po vsega petih minutah igre prednost Hrvatov znižali na zgolj zadetek.

V 48. minuti je v polno meril Sebastjan Cimirotić, ki je ob tem pokazal, da še ni pozabil svojih preigravanj, zgolj dve minuti zatem pa se je pod drugi zadetek Slovenije podpisal Ante Šimundža. Ko je že kazalo na ponovitev scenarija iz leta 1997, ko je Primož Gliha s tremi zadetki utišal splitski Poljud, so Hrvati z golom Vidovića pobegnila na varnejšo prednost, ki pa jo je slovenska četa v 78. minuti vnovič znižala.

Amir Karić je z natančno izvedenim prostim udarcem pokazal, da levica, ki se je v času aktivne kariere proslavila predvsem z natančnimi predložki, še ni iz vaje. Kljub novemu znižanju Slovencem v zaključnih minutah ni uspelo priti do izenačenja.

SLOVENIJA – HRVAŠKA 3:4 (0:2)
Cimirotić (48′), Šimundža (50′), Karić (78′); Kozniku (21′), Novaković (26′), Vincelj (30′), Vidović (60′)

Slovenija: Bošković, Englaro, Kosič, Jermaniš, Karić, Šimundža, Binkovski, Florjančič, Pate, Sešlar, Cimirotić. Igrali so še: Dabanović, Mitraković, Novak, Gajser, Bulajić. Selektor: Marko Elsner.
Hrvaška: Fišter, Budiša, Kastel, Brnas, Mrzlečki, Kozniku, Mujčin, Vidovič, Novakovič, Župetič, Jakirovič. Igrali so še: Henec, Vincetič, Vincelj, Filipovič. Selektor: Robert Uroić.

Nogometna zveza Slovenije je predstavila drese, s katerimi bodo najboljši slovenski nogome…