Mladinska izbrana vrsta Slovenije je danes odigrala še zadnjo, tretjo tekmo kvalifikacijskega turnirja v madžarski Tatabanyji. Na odločilni tekmi za preboj v nadaljevanje kvalifikacij, potrebovali so zmago in ugoden izid s tekme med Madžari in Slovaki, našim ni uspelo, saj so se zmage s 3:2 veselili Azerbajdžanci, ki so slovenske upe pokopali že v prvem polčasu.

Izbranci selektorja Primoža Glihe, ki z novim letom prevzema vodenje reprezentance do 21 let, so na odmor odšli s tremi zadetki zaostanka, ki so jih prejeli v drugi polovici prvega polčasa. Slovenija je sicer odprla obetavno, saj je Luka Gajić že v uvodni minuti zgrešil okvir azerbajdžanski vrat, podobno je dve minuti kasneje storil tudi Matic Vrbanec. V peti minuti so prvič sprožili tudi nasprotniki, streljal je Agaragimov, a je bil vratar Matija Radikon na mestu. V razgibanem uvodu sta za naše poizkušala še Ožbolt in Lorbek, katerega strel je Sahin zaustavil. Pri gostih je bil najdejavnejši Agaragimov, a je Radikon, podobno kot poizkus Suleymanova, odbil v kot. Azerbajdžan je do vodstva prišel v 23. minuti, ko je Gliha v kazenskem prostoru na nedovoljeni način zaustavil Muradbaylija, žogo pa je z bele točke v mrežo pospravil že omenjeni Agaragimov. Reprezentanca s Kavkaza je vodstvo povišala v 35. minuti, po podaji Nahavandija je zadel Suleymanov, minuto kasneje pa je skušal zaostanek Slovenije znižati Gajić, a je bil Sahin uspešnejši. Napadalec Radomelj je poizkušal tudi v 42. minuti, a neuspešno, le nekaj sekund kasneje pa so Azerbajdžanci zadeli še tretjič, zadel je Madatov in svojemu moštvo priigral praktično neulovljivo prednost.

Selektor Gliha je pred začetkom nadaljevanja igre izvedel kar dve menjavi, Marko Krivičić in Gal Primc sta na igrišču zamenjala Luko Gajića in Žana Nikolića, naši pa so hitro prišli do znižanja zaostanka. Alen Ožbolt je prvič poizkušal že v drugi minuti, a se je z obrambo izkazal Sahin, ki pa je moral minuto kasneje vseeno po žogo v svoji mreži. Po podaji rezervista Krivičića se je med strelce vpisal prav domžalski napadalec in obudil slovenske upe po preobratu. V nadaljevanju srečanja sta si obe ekipi pripravili še nekaj polpriložnosti, Lorbek je v 58. minuti stresel prečnik, pet minut zatem je Sahin odbil strel Klemenčiča, ki dvoboja z vratarjem ni dobil niti v 71. minuti. Zatem so vrata zgrešili še Potokar, Vokić in Ožbolt, ki pa je v 77. minuti vseeno poskrbel za napeto končnico. V osrednji vlogi je bil znova rezervist Krvičić, sicer član Kopra, ki je v kazenskem prostoru izsilil prekršek Jafarova, žogo pa si je na belo točko nastavil Ožbolt in se veselil še četrtega zadetka na turnirju. Naši so v zaključku tekme skušali priti vsaj do izenačenja, a se gostje niso pustili premagati še tretjič, tako da je ostalo pri zmagi Azerbajdžana, ki se je s tremi točkami uvrstil tudi v nadaljevanje kvalifikacij. Slovenija je turnir končala na zadnjem, četrtem mestu, z vsega točko.

Naši bi se v nadaljevanje kvalifikacij uvrstili tudi z remijem, saj je Madžarska s Slovaki izgubila s 3:0, naši tako domov odhajajo z grenkim priokusom, pa čeprav je Alen Ožbolt s štirimi zadetki osvojil naziv najboljšega strelca turnirja.

AZERBAJDŽAN U19 3:2 SLOVENIJA U19
Agaragimov (23′ pen), Suleymanov (35′), Madatov (42′); Ožbolt (48′, 77′ pen)

Slovenija U19: Radikon, Klemenčič, Poljanec, Vokić, Potokar, Lorbek, Gliha, Vrbanec (75’Bartulović), Ožbolt, Gajić (46′ Krivičić), Nikolić (46′ Krivičić). Selektor: Primož Gliha.