Slovenski selektor naše tretje moške reprezentance, fantov starih do devetnajst let Anton Žlogar, je v hrvaški Istri s sodelavci opravil priprave in dve tekmi z izbranci, le dober mesec pred odločilnimi kvalifikacijami. To bo vsem prišlo še kako prav, ob dejstvu, da sredi februarja ni termin, ki ga ima FIFA ali UEFA v koledarju za reprezentančne tekme, zato je bilo zelo težko dobiti fante v izbrane vrste. V načrtu so bile prvotno tri tekme, a so domačini tik pred zdajci udeležbo odpovedali. Tako so na turnirju pod organizacijo B4 Slovenia nastopile reprezentance Slovenije, Latvije in Kitajske.

• Umag: SLOVENIJA 🇸🇮 – 🇱🇻 LATVIJA 2:1 (1:1) Čuber Potočnik 42′ (11m), A.Ristić 88′ ; Patika 36′ (11m)

Uvodno tekmo turnirja so naši fantje začeli podjetno in borbeno. Priigrali so si nekaj priložnosti, a so baltski žogobrcarji preko napadalca iz vrst Rige prišli do vodstva. Dobrih pet minut kasneje je izenačil naš legionar. Oba gola sta padla iz najstrožjih kazni. V izdihljajih tekme, pa je premoč na zelenici “modrih” kronal vezist Brinja Aleks Ristić.

• Novigrad: SLOVENIJA 🇸🇮 – 🇨🇳 KITAJSKA 1:0 (0:0) Krupić 70′ (11m)

Na drugi tekmi je naše strokovno vodstvo malce premešalo zasedbo. Energični Azijci so bili trd oreh, saj so bili tudi kompaktni zadaj in so prežali na protinapade. Kljub temu so naši fantje imeli posest žoge povečini v svojih nogah. Edini zadetek je padel sredi drugega polčasa, ko je bil z bele točke natančen vezist Edvin Krupić, ki igra za Roltek Dob v naši drugi ligi.