Slovenska U16 reprezentanca pod vodstvom Dušana Kosiča je minule dni izkoristila za prijateljski tekmi proti Avstriji. V petek so v večernem terminu gostovali na levem bregu Mure v avstrijski Radgoni, v nedeljo pa sta obe moštvi vajo ponovili na drugi strani meje v Gornji Radgoni. V obeh primerih so tesno zmago slavili Avstrijci.

Na prvi tekmi so mladi Slovenci srečanje pričeli odlično in preko Koritnika povedli že po desetih minutah igre, vendar pa je slavje bilo kratkotrajno, saj so nasprotniki izid poravnali le štiri minute kasneje, potem ko je Grila s strelom iz razdalje premagal Ballo. Severni sosedje so v drugem polčasu uspeli zabit še enkrat, ko je prav tako z razdalje za končnih 2:1 bil uspešen Abdijanović.

Ballo in Abdijanović sta bila najnevarnejša za slovenska vrata tudi na srečanju v Gornji Radgoni. Prvi je slovenska vrata zatresel že po treh minutah igre, drugi pa je v 23. minuti postavil izid polčasa. Varovanci Dušana Kosiča so v drugem delu strnili vrste in v 47. minuti prišli do znižanja izida, potem ko je še drugič v treh dneh bil uspešen Koritnik. V 61. minuti je sledil vrhunec dneva, potem ko je Svetlin z izjemnim golom s prostega strela iz okrog 25 metrov matiral gostujočega čuvaja mreže in poskrbel za izenačneje. Le to pa ni trajalo dolgo, saj je najmlajši na terenu Ballo v 65. minuti s strelom iz bele točke poskrbel za zmago Avstrijcev.

U16 AVSTRIJA 2:1 U16 SLOVENIJA
Ballo (14′), Abdijanović (56′); Koritnik (10′)
Začetna postava: Gril, Urbančič, Marc, Burin, Makovec, Svetlin, Prelec, Kocar, Koritnik, Verbič, Maher. Igrali so še: Čož, Mutavčić, Markuš, Nikolovski, Španring, Vrhovnik.

U16 SLOVENIJA 2:3 U16 AVSTRIJA
Koritnik (47′), Svetlin (61′); Ballo (4′, 65′ 11m), Abdijanović (23′)
Začetna postava: Jurca, Urbančič, Španring, Burin, Mutavčić, Svetlin, Prelec, Kocar, Koritnik, Vrhovnik, Verbič. Igrali so še: Marc, Čož, Nikolovski.

Naloži več novic iz Reprezentanca

Prepričljiva zmaga v Skopju

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je danes, ob 15.00 uri, gostovala v Makedoniji. S…