Igralec osrčja zvezne vrste, ki je član naše mlade reprezentance (U21), nad katerimi bdi Mile Ačimović je od sredine januarja član kluba Spezia. Črno-beli iz zahodnega dela Italije po dvajsetih krogih zasedajo šestnajsto mesto med dvajsetimi moštvi elite. V vodstvu je Napoli pred dvema kluboma iz Milana, ki jima sledita dva Rimska kluba.

Mladi prekmurski nogometaš, mlajši sin našega nekdanjega reprezentanta Fabiana Cipota je v dvaindvajseti minuti drugega polčasa doživel krstni nastop v eni izmed petih najboljših lig Evrope, kar nedvomno Serie A je.

• Bologna: BOLOGNA – SPEZIA 2:0 (1:0) Posch 37′, Orsolini 77′

Pri izidu 0:1 proti Bologni v gosteh je 19-letnik zamenjal Portugalca Moutinha. V vsakem polčasu po en gol je bilo dovolj za poraz gostov. Za Spezio je to tretji zaporedni poraz, a imajo šest točk prednosti pred mesti, ki vodijo v drugo ligo. Tio je sprožil enkrat v okvir vrat in imel šest podaj. V naslednjem krogu prihodnjo nedeljo bo Spezia doma gostila vodilni Napoli.