V začetku junija je potekal v Posavju nogometni turnir treh reprezentanc do 18 leta starosti. Tri tekme v Krškem smo videli in zadnjo, četrto v Čatežu. Slovenija je igrala z dvema legionarjema, na klopi pa je druščini srednješolcev poveljeval nekdanji član naše zlate generacije Anton Žlogar. Zanj, za igralce in selektorjeve pomočnike je ta turnir služil kot priprava na jesenski cikel kvalifikacij reprezentance U19, ki jo tudi vodi popularni Tonči kot pravijo strokovnjaku iz Izole.

Prvega junija so na otvoritvi turnirja z 2:0 prrmagali Poljake, nato so se šest dni kasneje z njimi znova pomerili, a sta tedaj mreži mirovali, saj je bil končni izid 0:0. Na tretji tekmi turnirja pa so za zaključek v mestu priprav (Čatež) gostili vrstnike iz Makedonije.

• Čatež ob Savi: SLOVENIJA – MAKEDONIJA 3:0 (1:0) Turudija 26′, A.Ristić 64′, Ivanšek 88′

Deveti dan junija je bil deževen na jugovzhodu Slovenije, kjer je bila v mestecu streljaj od Brežic odigrana tekma med Slovenijo in Severno Makedonijo. Sredi prvega polčasa je vezist Domžal Luka Turudija zabil svoj prvenec in s tem postavil izid prvega dela tekme. Nato je tekla 19 minuta drugega polčasa, ko je Slovenija vodstvo podvojila. Član ekipe Brinje Grosuplje Aleks Ristić je po predložku Lana Hribarja v kazenski prostor v gneči z glavo zabil za 2:0. Dve minuti pred koncem tekme pa je končni izid postavil Matic Ivanšek. Napadalec Triglava je po tem, ko je po močnem strelu Lana Hribarja žoga zadela Janevskega in se odbila do Ivanška, ki je iz bližine okroglo usnje le potisnil v mrežo za 3:0.

Tako je Slovenija sklenila turnir brez poraza in prejetega gola in osvojila B4 Slovenian nations cup pred Poljsko in Severno Makedonijo.