Slovenija je podobno kot na prvem obračunu v Wembleyju, tudi v Stožicah povedla. Za veselje slovenskih navijačev je poskrbel Novaković, a so se gostje vseeno izvlekli in v šesti kvalifikacijski tekmi slavili še šesto zmago. V drugem polčasu je za preobrat z dvema zadetkoma najprej poskrbel Wilshere, a se Slovenci niso predali in v 84. minuti preko rezervista Pečnika izid poravnali na 2:2, veselje navijačev pa je bilo zgolj kratkotrajno, saj je za zmago Angležev zadel Rooney, ki je v Stožicah zapravil nemalo priložnosti.

EURO 2016 – šesti krog kvalifikacij. Sodnik: Alberto Undiano Mallenco.
Ljubljana: ŠRC Stožice, 15.796 gledalcev.
SLOVENIJA 2:3 ANGLIJA
Novaković (37′), Pečnik (84′); Wilshere (57′, 73′), Rooney (86′)

Menjave
Slovenija: Birsa – Iličić (61′), Pečnik – Kirm (72′), Lazarević – Kurtić (79′)
Anglija: Lallana – Jones (46′), Walcott – Townsend (74′), Clyne – Delph (85′)

Rumeni kartoni
Slovenija: Ilić (57′), Kampl (92′)

SLOVENIJA
[team1]

ANGLIJA
[team2]

Slovenci so v obračun krenili izjemno pogumno in zapretili že v uvodni minuti. Po odvzeti žogi na gostujoči polovici, se je v protinapadu znašel Iličić, ki pa je dobrih 25 metrov od gola Anglije izgubil žogo. Zato pa je bilo v četrti minuti vroče pred golom Handanovića, Sterling je ob desni vratnici meril v daljši kot, a na slovensko srečo zgrešil okvir vrat. Sterling je bil nevaren tudi v 14. minuti, ko je skušal preigrati Ilića in Brečka, nato pa z roba kazenskega prostora meril mimo desne vratnice domačega gola. Še nevarneje je bilo v 21. minuti, ko pa se je z odlično obrambo izkazal Handanović. Žogo je pred kazenski prostor Slovenije ponesel Townsend, na levi strani zaposlil Rooneyja, ki je sprožil po tleh, a je angleškemu kapetanu veselje preprečil Handanović. Tudi Slovenci so igrali pogumno in nekajkrat nevarno krenili v napad, vendar so do prvega strela prišli v 25. minuti, ko je po prostem strelu Iličića z glavo streljal Ilić, Hart pa ni imel težav. Nato pa 37. minuta in eksplozija Stožic, Iličić je dobil žogo na sredini igrišča in z odlično globinsko podajo v ogenj poslal Novakovića, ki se je v koraku znebil angleškega spremstva in s 15 metrov s strelom v daljši kot Slovenijo povedel v vodstvo! Hart je bil po strelu v spodnji desni kot brez moči, Stožice so norele, Novaković je s soigralci proslavil peti zadetek v kvalifikacijah za EURO.

Angleški selektor Hodgson je pred začetkom drugega polčasa namesto branilca Jonesa v igro poslal vezista Lallano, kar pa ni spremenilo angleške postavitve, saj se na položaj desnega bočnega branilca preselil Henderson. Kljub temu, da so imeli Angleži prevlado v posesti, so si prvo priložnost nadaljevanja pripravili Slovenci. V 53. minuti je Kurtić podal z leve strani, na drugi vratnici pa se je s Smallingom dobro kosal Novaković in prišel tudi do strela, po katerem je imel Hart kar precej težav z obrambo. Otočani so v drugem polčasu močno pritisnili in izenačili iz prve priložnosti. Po pravem biljardu v kazenskem prostoru, ko žoge nista uspela izbiti Jokić in Kurtić, Cesar pa se je v iskanju prekrška znašel na tleh, je žoga končala pri Wilshereu, ki je močno sprožil, Handanović pa kljub temu, da se je dotaknil okroglega usnja, ni uspel preprečiti izenačenja. Že minuto kasneje so imeli gostje novo izredno priložnost, več ali manj vse je Rooneyju pripravil odlični Sterling, ki je izigral slovensko obrambo, angleški kapetan pa je, na desni strani kazenskega prostora in sam pred Handanovićem, žogo poslal preko gola. Podobno je bilo tudi v 60. minuti, ko je po levi strani prodrl Lallana, žogo dostavil kapetanu, ki pa tudi tokrat ni najbolje odmeril zaključnega poizkusa. Če Rooney danes ni bil pri strelu, pa je svoje merilne naprave precej bolje pripravil Wilshere. Tekla je 73. minuta, ko je predložek z desne strani do Wilsherea s petko preusmeril Lallana, angleška sedmica pa je z 22 metrov neubranljivo sprožila v zgornji desni kot Handanovićevih vrat. V zaključnih minutah so iniciativo prevzeli Slovenci in po nekajminutnem stiskanju obroča okoli angleškega kazenskega prostora izenačili v 84. minuti. Z leve strani igrišča je podal Jokić, na drugi vratnici pa je po nebeškem skoku z glavo zadel rezervist Pečnik. Veselje domačih navijačev pa je trajalo vsega dve minuti, saj so Angleži odgovorili podobno ekspresno kot na prvi tekmi v Londonu. Walcott je preigraval in žogo spravil do Rooneyja, ki je danes zapravil že malo morje priložnosti, a v pravem trenutku s strelom v spodnji desni kot vseeno prevaral Handanovića in zadel za zmago Anglije.

Nogometna zveza Slovenije je predstavila drese, s katerimi bodo najboljši slovenski nogome…