Izbrana vrsta Slovenije do 19 let je izgubila uvodno preizkušnjo kvalifikacij za evropsko prvenstvo za nogometaše do 19 let. V madžarski Tatabanyji so bili z 2:1 boljši Slovaki, sicer prvi favoriti kvalifikacijske skupine 4. Slovaška je namreč na lanskem kadetskem evropskem prvenstvu igrala v polfinalu.

Kljub vsemu pa so naši fantje zapravili lepo priložnost, da bi se že po prvi tekmi približali uvrstitvi v naslednji krog kvalifikacij, saj so Slovaki že v 11. minuti tekme ostali brez izključenega Varge, ki je v kazenskem prostoru Slovenije udaril enega od slovenskih reprezentantov. Slovenci so tako pričakovano prevladovali, si pripravili nekaj strelov, kar trikrat je poizkušal Jugovar, strel Gorenc-Stankovića pa je vratar Rodak odbil v kot. V 41. minuti so do vodstva z igralcem manj prišli Slovaki, ki so izkoristili slabo izbijanje Glihe in povedli z zadetkom Vestenickyja. Selektor Gliha je med polčasom posegel po dveh menjavah, namesto Gajić in Jugovarja sta v igro vstopila Bartulović in Ožbolt, ki je v 58. minuti po dolgi podaji Lorbka poravnal izid. Napadalec Domžal je bil hitrejši od slovaškega branilca in s strelom s 15 metrov zadel za 1:1. Slovaki so hitro povedli še drugič, po prekršku Klemenčiča nad Vestenickym, si je prav slednji žogo nastavil na belo točko in z natančnim strelom postavil končni izid tekme. Naši so sicer skušali priti do še enega izenačenja, a jim drugega zadetka ni uspelo doseči, Slovaki so tako osvojili vse tri točke.

SLOVAŠKA U19 2:1 SLOVENIJA U19
Vestenicky (41′, 65′ pen); Ožbolt (58′)
Slovenija U19: Radikon, Klemenčič, Primc, Poljanec, Lorbek (62′ Vokić), Krivičić, Jugovar (46′ Bartulović), Gorenc-Stanković, Gliha, Gajić, Nikolić. Selektor: Primož Gliha.

Nogometna zveza Slovenije je predstavila drese, s katerimi bodo najboljši slovenski nogome…