Mlada reprezentanca Slovenije je kljub dejstvu, da je selektor Primož Gliha pogrešal kar petnajsterico nogometašev, v Novi Gorici napolnila mrežo Azerbajdžana. Mladi Slovenci so slavili z izidom 4:1, slovenska zmaga pa bi lahko bila še izdatnejša. Z dvema zadetkoma se je izkazal Alen Ožbolt, zadela pa sta še Leo Štulac, ki je priigral tudi najstrožjo kazen, ter Miha Kostanjšek, ki je zadel ob debiju v reprezentanci. Z dvema podajama se je v drugem polčasu izkazal tudi razpoloženi Mitja Lotrič.

Prijateljska tekma. Sodnik: Dragoslav Perić.
Nova Gorica: Športni park.
SLOVENIJA U21 4:1 AZERBAJDŽAN U21
Ožbolt (26′ pen, 53′), Štulac (46′), Kostanjšek (77′); Jafarov (53′)

Rumeni kartoni: Ožbolt; Mustafayev, Guliyev, Aliyev

Slovenija U21: Zabret, Bajrić, Kavčič, Ejup, Gasser (57′ Andrejašič), Štulac (65′ Humar), Benedičič (46′ Gorenc Stankovič), Krefl, Krivičić (od 57′ Kostanjšek), Kastrevec (46′ Lotrič), Ožbolt (65′ Mlakar). Selektor: Primož Gliha.
Azerbajdžan U21: Azizli, Guliyev (81′ Humbatov), Mustafazade, Mammadov, Salahli, Isayev, Mustafayev, Nasirov (49′ Aliyev), Jafarov (67′ Muradbeyli), Abdullayev, Madatov (74′ Nasirli). Selektor: Yashar Vahabzada.

Slovenci so hitro zagospodarili na novogoriškem igrišču in prvič zapretili v šesti minuti, ko pa Ožbolt ni najbolje zaključil. Podobno je bilo tudi v deveti minuti, ko je prav Ožbolt po predložku z leve strani igrišča žogo nastavil Štulcu, a je današnji kapetan slabo zadel žogo in ta je končala v rokah vratarja Azizlija. Azerbajdžanska mreža se je zatresla v 12. minuti, a gol Ejupa ni bil priznan, saj se je pred tem v prepovedanem položaju znašel Ožbolt. Po dinamičnem uvodu se je tempo igre nekoliko umiril, Slovenci pa so si novo priložnost pripravili v 20. minuti, ko je po akciji Benedičiča slabo zaključil Ožbolt. Zato pa je bil nogometaš dortmundske Borussie, v katero je posojen s strani Domžal, natančen v 26. minuti. Žužemberčan je izkoristil najstrožjo kazen, ki jo je s sijajnim prodorom priigral Štulac. Azerbajdžanci so prvo konkretnejšo akcijo odigrali v 29. minuti, ko je pa Bajrić dobro posredoval pri strelu Madatova in žoga je šla mimo desne vratnice. V nadaljevanju prvega polčasa smo spremljali raztrgano igro, v kateri ni manjkalo ostre in na trenutke tudi grobe igre. Slovenci so na odmor odšli z zasluženo prednostjo, ki pa bi lahko bila še višja.

Če so Slovenci zaključek prvega polčasa odigrali nekoliko slabše, pa so toliko bolje krenili v nadaljevanje. Azerbajdžanska mreža se je namreč zatresla že po 30 sekundah nadaljevanja, po tem ko je Lotrič ukradel žogo na polovici gostov in na robu kazenskega prostora našel Štulca, ki je neubranljivo sprožil v spodnji levi kot gola Azerbajdžana. Zatem so azerbajdžanski branilci blokirali strela Ožbolta in Štulca, v 53. minuti po hitri akciji znižali zaostanek, v polno je meril Jafarov. A sledil je hiter odgovor, že v isti minuti je Ožbolt odlično sprejel dolgo podajo klubskega soigralca Gorenca Stankoviča in po zaključku v daljši kot povišal slovensko prednost. V 59. minuti, po prostem strelu z leve strani igrišča, je lepo priložnost zamudil Lotrič, ki ob drugi vratnici ni ujel predložka pred gol. Zato pa se je Prekmurec v 77. minuti izkazal še z drugo asistenco, saj je na levi strani kazenskega prostora zaposlil Miho Kostanjška, ki je debi v mladi reprezentanci obogatil z zadetkom v daljši kot azerbajdžanskega gola. Lotrič in Kostanjšek sta bila osrednja akterja akcije v 87. minuti. Lotrič je s predložkom z desne strani igrišča pred golom našel povsem osamljenega Kostanjška, ki pa je z bližine in po strelu z glavo nastreljal zgolj prečnik. Kmalu zatem, že v naslednji minuti, so po hitri akciji pretili tudi gostje, a je Abdullayev sprožil mimo desne vratnice Zabreta, ki danes ni imel veliko dela. Ob tem velja omeniti, da je poleg Kostanjška v izbrani vrsti debitiral tudi mladi Jan Mlakar.

Slovenci in Azerbajdžanci se bodo znova pomerili v torek, ko bo obračun odigran na zelenici ajdovskega Mestnega stadiona.

Nogometna zveza Slovenije je predstavila drese, s katerimi bodo najboljši slovenski nogome…