Slovenija je s tremi zadetki Milivoja Novakovića v Ljudskem vrtu porazila reprezentanco Norveške. Slovenska igra je na trenutke znova spomnila na najboljše čase, tako v napadu in v obrambi, saj si gostje niso pripravili kaj dosti nevarnih priložnosti. Omeniti velja le poizkus Braatna, ki je v 37. minuti meril tik ob vratnici. Novaković je mrežo prvič zatresel v 13. minuti, ko ga je z lepim predložkom zaposlil Brečko. Ljudski vrt je znova eksplodiral dve minuti kasneje, ko je po ekipni akciji in podaji Kirma Novaković še drugič premagal vratarja Jarsteina. Vsi dvomi o zmagovalcu današnjega obračuna so padli v 49. minuti, ko je po podaji Merlja Novaković izigral ofsajd zanko gostov in s pomočjo vratnice še tretjič zatresel mrežo Norveške. Naši so sicer imeli še nekaj priložnosti, omeniti velja predvsem dve priložnosti Kirma. Slovenija, za katero danes niso igrali Tim Matavž, Bojan Jokić, Valter Birsa in Josip Iličić, s četrto zaporedno zmago ostaja v igri za odhod v Brazilijo, a bo odvisna ravno od Norveške, ki v torek gosti Islandijo, Slovenci pa gostujejo pri Švicarjih, ki so si že zagotovili neposredno vstopnico za Brazilijo.

Kvalifikacije za SP – 9. krog. Glavni sodnik: Carlos Velasco Carballo.
Maribor: Ljudski vrt, 10.000  gledalcev.
SLOVENIJA 3:0 NORVEŠKA
Strelci: Novaković (13, 15, 49)

Slovenija: S. Handanović, Brečko, Ilić, Cesar, Struna, Mertelj, Kurtić, Kirm, Pečnik (70 Ljubijankić), Kampl (81 Krhin), Novaković (92 Bezjak). Selektor: Srečko Katanec.
Norveška: Jarstein, Abdellaoue (80 Johnsen), Björdal, Hangeland, Högli, Skjelbred, Eikrem (73 Storflor), El Younoussi, Elabdellaoui, Johansen, Braaten (61 Kamara). Selektor: Per-Mathias Høgmo.

3′ – Iz leve strani je dolg predložek poslal Hogli, a je Cesar pred Abdellaouijem odbil v kot.
7′ – Prvi kot tudi za naše. Izvedel ga je Kirm, a je na izpred gola odbil visoki Hangeland.
9′ – Drugi kot za domače, tokrat iz leve strani, znova pa je uspešno odbil Hangeland, a so naši v nadaljevanju prišli do žoge, po lepem predložku Brečka pa je z glavo mimo gola streljal Novaković.
10′ – Slovenci pritiskajo, po desni strani je krenil Kampl, ki je po tleh poslal nevarno žogo pred gol gostov, a je bil Kirm na drugi vratnici dobro pokrit, gostje pa so žogo spravili v kot.
11′ – Po kotu znova nevarno pred vrati gostov, a so norveški nogometaši po manjši zmedi žogo uspeli izbiti.
13′ – GOOOL! Brečko je poslal nov nevaren predložek pred gol, gostje so na drugi vratnici pozabili na Novakovića, ki je žogo rutinirano poslal mimo vratarja Jarsteina.
15′ – GOOOL! Slovenija vodi z 2:0. Kampl je na robu kazenskega prostora odigral dvojno podajo s Pečnikom in poslal žogo do Kirma, ki je iz leve podal do Novakovića, ki je znova pobegnil svojemu čuvaju in zadel še drugič v treh minutah.
21′ – Slovenci še vedno držijo žogo v svoji posesti in gostom ne dovolijo, da bi razvili svojo igro.
22′ – Struna je iz leve strani poslal predložek v kazenski prostor, tam pa si je žogo s prsmi slabo zaustavil Bjordal, žoga pa je končala v kotu.
29′ – Norvežani so poizkušali iz razdalje, streljal je Johansen, a sprožil preko slovenskih vrat.
32′ – Obetavna akcija gostov, po levi strani je pobegnil Elabdellaoui in žogo poslal pred gol, a je bil Braaten prekratek.
34′ – Še drugič v nekaj minutah je iz razdalje sprožil Johansen, a tudi tokrat meril visoko preko vrat.
37′ – Najlepša priložnost za Norveško. Högli je poslal predložek iz leve strani, Ilić je žogo preusmeril na nogo Braatna, ki je za las streljal ob desni vratnici Handanovića.
45+1′ – Norvežani so imeli dobrih 23 metrov od gola prosti strel, a je Eikrem meril mimo slovenskih vrat.
45+’ – Slovenija ob polčasu zasluženo vodi z dvema zadetkoma Novakovića. Naši so se v večini prvega polčasa držali taktičnega načrta in igral v glavnem po tleh, z dobro igro v obrambi pa gostom niso prepustili igre in priložnosti. Norvežani so se prebudili šele deset minut pred odhodom na odmor, edino priložnost pa zapravili v 37. minuti, ko je vrata za las zgrešil Braaten.

47′ – Slovenci so silovito začeli tudi drugi polčas, Brečko je z globinsko podajo zaposlil Novakovića, ki je iz desne strani poslal predložek do Kirma, ki je sprožil proti golu, a je vratar Jarstein odbil v kot.
48′ – Po kotu je do strela prišel Struna, ki pa je iz razdalje grdo zgrešil vrata.
49′ – GOOOL! Znova Novaković. Novagol je po podaji Mertlja, ki je prestregel podajo Norvežanov, izigral ofsajd zanko gostov in se znašel sam pred Jarsteinom. Ta je bil sicer dobro postavljen, a je Novaković s pomočjo vratnice zadel še tretjič danes.
54′ – Nekaj mirnejših minut na igrišču, zato pa je bolj živahno na tribunah, kjer se navijači zabavajo z mehiškim valom.
55′ – Cesar je 20 metrov od gola izbijal žogo, a jo usmeril točno v El Younoussija, od katerega se je žoga odbila tik ob levi vratnici slovenskega gola.
57′ – Gostje so v zadnjih minutah pritisnili. Iz 15 metrov je po podaji Höglija sprožil Braaten, a tudi tokrat streljal mimo slovenskih vrat.
61′ – Prva menjava pri gostih. Iz igre odhaja Braaten, priložnost pa dobil debitant Kamara, ki je v letošnji sezoni za Strömsgodset na devetih tekmah zabil deset zadetkov.
62′ – Ni manjkalo veliko pa bi Kurtić zatresel lastno mrežo, a je bil Handanović dovolj zbran, da je žogo odbil v kot.
67′ – Brečko je dobrih 18 metrov od gola podrl Kamaraja, Norvežani pa po prostem strelu niso uspeli resneje ogroziti slovenskih vrat, akcija je bila prekinjena zaradi prepovedanega položaja.
69′ – Slovenci so znova krenili v nevaren protinapad, Kampl je z lepo podajo zaposlil Kirma, ki je imel na levi strani veliko prostora, a se je Jarstein izkazal z obrambo.
70′ – Pečnik je na desni strani preigral El Younoussija, ki ga je v nadaljevanju podrl na tla in tudi udaril, a je sodnik Carballo to dejanje spregledal. Katanec je v prekinitvi iz igre potegnil prav Pečnika, namesto katerega je vstopil Ljubijankić.
72′ – El Younoussi je streljal proti slovenskim vratom, tudi tokrat pa je bil slovenski čuvaj mreže zanesljiv.
75′ – Nov strel proti slovenskim vratom. Po predložku El Younoussija je Kamara z glavo meril preko gola.
81′ – Katanec je potegnil še po drugi menjavi. Kampla, ki je imel pred dnevi težave z gležnjem, je zamenjal Krhin.
85′ – Elabdellaoui je poizkušal iz desne strani, tudi tokrat pa Handanović ni imel pretiranih težav.
87′ – Slovenci so po daljšem času izpeljali nevarnejšo akcijo. Po domiselni akciji je po podaji Krhina Novaković slabo zadel žogo in jo poslal preko gola gostov.
91′ – Hangeland je na sredini igrišča z ostrim štartom podrl Novakovića. Sodnik Carballo pa je norveškega kapetana “nagradil” z rumenim kartonom.
92′ – Katanec je dobro minuto pred koncem pričakovano iz igre potegnil Novakovića, ki mu je desettisoč glava množica namenila glasen aplavz in vzklike. Zadnjih nekaj sekund pa je dobil Bezjak.