Teden, ki se počasi preveša v vikend, je bil še posebej naporen za člane mladinskih državnih selekcij. Najboljši nogometni upi so se po uvodnem dejanju nove sezone zbrali kar v treh selekcijah, ki so brez pomoči legionarjev skupno odigrale pet srečanj. Najbolje je šlo izbrani vrsti do 19 let, ki se je z gostovanja na Madžarskem vrnila s porazom in zmago.

Varovanci selektorja Igorja Benedejčiča so v madžarskem Telkiju odigrali dva dvoboja z domačimi vrstniki. Slednji so dobili prvo srečanje, zmagovalca pa je po dobri uri dvoboja odločil György Kamaras, ki je vratarja Roka Vodiška premagal v 58. minuti. Bolje je šlo Slovencem včeraj, v drugi tekmi proti vzhodnim sosedom. Vprašanje o zmagovalcu je bilo odločeno že po prvem polčasu, ko sta domačo mrežo v 14. oziroma 36. minuti zatresla Kevin Žižek in Kristijan Sredojević.

MADŽARSKA U19 1:0 SLOVENIJA U19
Kamaras (58.)
Slovenija U19: Vodišek, Rom, Šoštarič Karić, Pišek, Novak (od 53. Petrović), Žižek (od 46. Sredojevič), Ogrinec (od 66. Ficko), Štor (od 46. Bužinel), Čoralić (od 53. Cvjetičanin), Brekalo, Petric. Selektor: Igor Benedejčič.

MADŽARSKA U19 0:2 SLOVENIJA U19
Žižek (14.), Sredojević (36.)
Slovenija U19: Vodišek (od 84. Vekić), Rom, Šoštarič Karić (od 46. Cvjetičanin), Pišek, Novak, Žižek (od 67. Petrovič), Ogrinec, Čoralić, Brekalo (od 81. Ficko), Petric (od 81. Pušnik), Sredojević (od 67. Bužinel). Selektor: Igor Benedejčič.

Kadetska izbrana vrsta je irske vrstnike gostila na domačih tleh, v Nacionalnem nogometnem centru Brdo. Otočani so torkovo tekmo dobili z izidom 1:3, gostujočo mrežo je v uvodnih minutah drugega polčasa zatresel Dario Kolobarić, ki se je pred dnevi iz Domžal preselil v Salzburg. Irci so do zmage prišli z zadetki Idaha, ki je dvakrat zadel v polno, in O’Connorja. Irska zasedba je bolje pričela tudi četrtkovo preizkušnjo, saj je z golom Kilkennyja povela že v 14. minuti, a so Slovenci v 14. minuti drugega polčasa pripravili odgovor, ki je po golu Davida Zeca ponudil izenačenje, pri katerem je ostalo do zadnjega žvižga sodnika Nejca Kajtazovića.

SLOVENIJA U17 1:3 IRSKA U17
Kolobarić (45.); Idah (4., 70.), O’Connor (27.)
Slovenija U17: Mrežar, Trontelj (od 68. Pavlev), Stojinovič, Mittendorfer, Zec (od 76. Kitek), Kurtovič, Kryeziu, Prelec (od 73. Mevmedoski), Kolobarič, Schweiger, Verstovšek (od 20. Gregorin). Selektor: Agron Šalja.

SLOVENIJA U17 1:1 IRSKA U17
Zec (59.); Kilkenny (14.)
Slovenija U17: Gril, Stojinović, Mittendorfer, Kurtović, Kryeziu (od 77. Verstovšek), Prelec, Kolobarić (od 71. Poljanec), Gregorin (od 48. Mevmedoski), Schweiger, Čater (od 48. Zec), Pavlev (od 41. Trontelj). Selektor: Agron Šalja.

Najtežji tekmec pa je stal nasproti reprezentance do 18 let. Slednjo je zaradi obveznosti Igorja Benedejčiča, ki je bil z leto starejšo zasedbo na Madžarskem, v Italiji izjemoma vodil Dušan Kosič in bil lahko zadovoljen z uvodom srečanja, saj so naši upi povedli z goloma Žana Celarja. Vodstvo je trajalo zgolj dve minuti, saj so Italijani Gabbie hitro izenačili, sredi prvega polčasa pa povedli z golom Setole. Tik ob koncu prvega polčasa je v polno meril še Olivieri, slovenske upe pa je dokončno pokopal avtogol Urha. Končni izid je bil postavljen v 78. minuti, po golu Gorija.

ITALIJA U18 5:1 SLOVENIJA U18
Gabbia (7.), Setola (25.), Olivieri (45+1.), Urh (46. ag), Gori (78.); Celar (5.)
Slovenija U18: Bičić (od 46. Cajnko), Žinič (od 65. Piskule), Španja, Bijol (od 55. Božič), Urh, Tubić (od 46. Leban), Rogelj (od 65. Redžematović), Celar, Gnezda Čerin, Horvat (od 46. Jermol), Zaletel.. Selektor: Dušan Kosič.

Nogometna zveza Slovenije je predstavila drese, s katerimi bodo najboljši slovenski nogome…