Izbrana vrsta Slovenije do 18 let je v torek po krajših pripravah odpotovala na Češko. Izbranci selektorja Igorja Benedejčiča sodelujejo na močnem turnirju Vaclava Ježka, ki pa so ga včeraj popoldne odprli z zmago nad Slovaško.

V bližini Pardubic, v mestu Chrudim, so mladi Slovenci slovaške vrstnike ugnali z 2:1, kljub temu da so Slovaki hitro povedli. V 13. minuti je Roka Vodiška premagal Šimon Štefanec. Kljub temu pa sta moštvi na odmor odšli z izenačenim izidom, štiri minute pred koncem prvega polčasa je izid poravnal Kristjan Sredojević, ki se je poleti iz vrst kranjskega Triglava preselil v Domžale. Za slovensko zmago je v 68. minuti zadel rezervist Luka Štor, sicer nogometaš Maribora.

Slovence danes ob 17. uri čaka obračun z reprezentanco ZDA.

SLOVENIJA 2:1 SLOVAŠKA
Štefanec (13′);  Sredojević (41′), Štor (68′)
Slovenija: Vodišek,  Čoralić, Šoštarič Karić, Ogrinec, Novak, Mlakar, Petrović, Sredojević, Rom, Petric, Pušnik. Igrali so še: Ficko, Štor, Vekić, Pečnik, Pišek, Bužinel, Kambič. Trener: Igor Benedejčič.

Nogometna zveza Slovenije je predstavila drese, s katerimi bodo najboljši slovenski nogome…