Ne le B reprezentanca, že v začetku letošnjega leta so v pogonu tudi člani reprezentance do 18 let. Mladinci že petič sodelujejo na tradicionalnem memorialnem turnirju Valentina Granatkina, ki ga znova gosti St. Petersburg.

Mladi Slovenci branijo zmago lanske generacije, ki je lani v finalni tekmi premagala gostitelje turnirja, selekcijo St. Petersburga. Prav z zmago proti domačinom so si izbranci selektorja Igorja Benedejčiča priigrali tudi uvrstitev v četrtfinale tekmovanja. V zadnji, tretji tekmi skupinskega dela turnirja so Slovenci slavili s 3:0, z dvema zadetkoma v domači mreži pa se je izkazal Jaka Bijol.

Up ljubljanskega Brava je po predložku s kota v polno meril že v 14. minuti, slovensko vodstvo pa podvojil po prostem strelu v 78. minuti, ko je bil najvišji pred golom domačinov. Pet minut zatem je zmago, ki je bila nujna za preboj v četrtfinale, potrdil Ester Sokler, ki je jeseni že debitiral tudi v članskem dresu Krškega. Omeniti velja še drugi rumeni karton dvakratnega strelca Bijola, ki bo tako izpustil ponedeljkov četrtfinale.

Slovenci so se s petimi točkami prebili na drugo mesto, že pred tem so namreč remizirali z Moldavijo in Iranom. Obračun z Moldavci ni ponudil zadetkov, Iranci pa so točko iztržili brez pravega strela v okvir slovenskega gola, po izkoriščeni enajstmetrovki, ki pa jo je sredi drugega polčasa izničil Tomi Horvat, Prekmurec v mladinskem pogonu Maribora.

Igor Benedejčič je po zadnji tekmi priznal, da je Slovenija slavila tudi z nekaj sreče. “Lahko priznam, da je ekipa St. Petersburga v tehničnem smislu igrala bolje od nas. Toda tudi naša igra je bila dobra, sreča je bila na naši strani in posledično smo zelo zadovoljni z rezultatom. Naš nasprotnik je tehnično odlično podkovan, zato je bilo logično, da se bomo v drugem polčasu postavili v obrambni položaj,” je dejal slovenski selektor, Benedejčičevo četo pa je pohvalil tudi Vladimir Kazačjonok. Domači strateg je kot močan adut Slovencev izpostavil predvsem pristop do tekme.

Slovenska reprezentanca se bo v ponedeljkovem četrtfinalu pomerila s Kazahstanom, ki je v skupini C prav tako vknjižil dva remija in zmago ter s petimi točkami zasedel prvo mesto.

MOLDAVIJA U18 0:0 SLOVENIJA U18
Slovenija: Bičić, Hodžić, Palamar, Zaletel, Žgajner, Bijol, Gnezda Čerin, Horvat, Kovačič, Celar, Eržen. Igrali so še: Gorenc, Španja, Božič, Rogelj, Sokler. Selektor: Igor Benedejčič.

IRAN U18 1:1 SLOVENIJA U18
Šarifi (30′ pen); Horvat (70′)
Slovenija: Bičić, Gorenc, Hodžić, Kryeziu, Palamar, Žgajner, Bijol, Gnezda Čerin, Celar, Rogelj, Sokler. Igrali so še: Španja, Zaletel, Božič, Horvat. Selektor: Igor Benedejčič.

SLOVENIJA U18 3:0 ST. PETERSBURG U18
Bijol (14′, 78′), Sokler (83′)
Slovenija: Vidovšek, Gorenc, Hodžič, Kryeziu, Palamar, Zaletel, Bijol, Gnezda Čerin, Horvat, Celar, Rogelj. Igrali so še: Božič, Sokler. Selektor: Igor Benedejčič.

Prepričljiva zmaga v Skopju

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je danes, ob 15.00 uri, gostovala v Makedoniji. S…