Slovenci so jezo po nesrečnem porazu z Rusijo znesli nad Bolgarijo, ki so ji izbranci selektorja Tomaža Kavčiča zabili kar pet zadetkov. Tekma se je končala z izidoma 5:1, za zmago Slovenije pa so zadeli Matej Pučko, Enej Jelenič, Žan Benedičič in Elvis Bratanović, ki je dvakrat meril v polno.

Kvalifikacije za evropsko prvenstvo U-21 – 7. krog. Sodnik: Eli Hacmon.
Stara Zagora: Beroe,  gledalcev.
BOLGARIJA U21 1:5 SLOVENIJA U21
Strelci: Kolev (28); Pučko (24), Jelenič (34), Benedičič (64), Bratanović (75, 91)

Bolgarija U21: Konov, Munin, Velkov, I. Milanov, Slavchev, Kolev (84 Vasev), Jordanov (65 Bizhev), Kirilov (76 Rasim), Chochev, Gamakov, G. Milanov. Mihail Madanski.
Slovenija U21:
Jug, Palčič (71 Blažič), Mitrovič, Krajnc, Janža, Benedičič (79 Zajc), Žibert, Jelenič, Vučkić (75 Majer), Pučko, Bratanović. Selektor: Tomaž Kavčič.

Reprezentanci sta si v uvodnih minutah pripravili dve lepi priložnosti, a je bil v dresu Bolgarije nenatančen Slavchev, nekaj minut kasneje pa je vrata zgrešil tudi Vučkić. V 22. minuti je lepo priložnost zapravil še Žibert, dve minuti kasneje pa so Slovenci le našli pot do gola. Po podaji Vučkića je bil Pučko hitrejši in spretnejši od Velkova, sprožil iz desne strani kazenskega prostora in zadel v daljši kot domačih vrat. Vodstvo Slovenije ni trajalo dolgo, saj so domači izenačili vsega štiri minute kasneje, ko je po predložku iz desne strani zadel osamljeni Kolev in poravnal izid. A Slovenci se tudi tokrat niso predali in v 34. minuti znova povedli. Bratanović je z lepo podajo iz desne strani igrišča zaposlil Jeleniča, ki se je znebil svojega čuvaja in iz podobne pozicije kot prej Pučko, s strelom v daljši kot matiral vratarja Konova. Igra se je do odhoda na odmor umirila, naši pa so ob polčasu zasluženo vodili.

Do prve priložnosti v drugem polčasu so v 56. minuti prišli Bolgari, znova je poizkušal Slavchev, a je Jug preprečil veselje in izenačenje Bolgarov. Že v naslednji minuti bi lahko Slovenci povišali vodstvo, saj se je Bratanović znašel sam pred vratarjem Konovim, a streljal preslabo in preblizu domačega čuvaja mreže. Kdor ne da, ponavadi dobi in Slovenci so bili blizu tega že minuto kasneje, ko je G. Milanov na srečo Slovenije stresel le okvir vrat. V 64. minuti pa je našim fantom le uspelo povišati vodstvo, po podaji v kazenski prostor je nepopustljivi Benedičič, ki je z 18 leti najmlajši član reprezentance, izkoristil nepozornost domače obrambe in s požrtvovalno posredovanjem žogo spravil za hrbet vratarja Konova. V 75. minuti se je za zapravljeno priložnost odkupil še Bratanović, po predložku iz leve strani je Vučkić na drugi vratnici žogo podal na nasprotno stran gola, kjer je od domačih branilcev pozabljeni Bratanović žogo z glavo potisnil v mrežo domačih. Domačim so ob visokem zaostanku popuščali tudi živci, po grobem prekršku iz hrbta nad Bratanovićem je sodnik Hacmon Gamakovu pokazal neposredni rdeči karton. Nemočni Bolgari so v zadnjih minutah le še čakali za zadnji žvižg sodnika Hacmona, kar so Slovenci izkoristili še za en zadetek. Bratanović je preigraval na levi strani in si na robu kazenskega prostora izmenjal dvojno podajo z Jeleničem, nato pa v zaključku žogo spretno dvignil preko vratarja Koneva, ki je bil že na tleh.

Slovenci so tekmo v zadnjih minutah mirno pripeljali do konca in se veselili še druge zmage v kvalifikacijskem ciklusu, znova pa je morala premoč priznati Bolgarija. Zmaga in tri točke so več kot zasluženo končale v rokah Slovenije, ki je tako na lestvici dohitela Bolgarijo, ki se sedaj nahaja za Slovenci.