Mladinska reprezentanca Slovenije je priprave na elitni krog kvalifikacij za evropsko prvenstvo zaključila še z drugim remijem. Varovanci selektorja Igorja Benedejčiča so se v Ajdovščini z avstrijskimi vrstniki razšli z izidom 1:1.

Severni sosedje so povedli že v peti minuti, ko je žogo za hrbet vratarja Roka Vodiška pospravil Marco Hodl. Gostje so četrt ure po vodstvu ostali brez izključenega Marca Krainza, avstrijski kapetan je moral po neposrednem rdečem kartonu pod predčasno prho. Kljub številčni prednosti so Slovenci izid poravnali šele v 75. minuti, ko je avstrijskega vratarja Cvetka z natančnim udarcem matiral Marko Klemenčič, ki se je po enoletni posodi v Celju pozimi vrnil v ljubljanski Bravo. “Začeli smo slabo in se hitro znašli v zaostanku. V nadaljevanju smo se prebudili, narekovali ritem ter na ta način uspeli tudi izenačiti. Mislim, da sta za nami dve dobri tekmi proti kakovostnemu nasprotniku, ki sta nam dali nekaj kakovostnih informacij za prihajajoče kvalifikacije. Upam, da se bodo do takrat pozdravili tudi fantje, ki so poškodovani,”  je za spletno stran NZS poudaril Benedejčič.

Reprezentanca se bo znova zbrala marca, ko mlade Slovence čaka gostovanje na Portugalskem. Poleg gostiteljev turnirja elitnih kvalifikacij, se bo izbrana vrsta za preboj na evropsko prvenstvo merila še z Rusijo in Švedsko.

SLOVENIJA U19 1:1 AVSTRIJA U19
Klemenčič (75′); Hodl (5′)
Slovenija: Vodišek, Klemenčič, Flis, Ivkić, Ogrinec (61′ Pišek), Žužek (46′ Tijanič), Repas (60′ Marcius), Novak (85′ Šporn), Šušnjara (37′ Dedić), Rokavec (76′ Marinič), Požrl

Nogometna zveza Slovenije je predstavila drese, s katerimi bodo najboljši slovenski nogome…