Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v Kranju proti Kazahstanu dosegla pomembno zmago, ki varovanke Boruta Jarca drži v boju za uvrstitev na svetovno prvenstvo, ki bo prihodnje leto v Avstraliji in na Novi Zelandiji.

Na devetem obračunu v skupini I so Slovenke slavile peto zmago, potem ko so Kazahstanke ugnale z rezultatom 2:0. V prvem polčasu je za vodstvo ob odmoru v 33. minuti poskrbela Sara Makovec, sredi drugega dela pa je piko na i k pomembni zmagi postavila Mateja Zver. Slovenija je krog pred koncem pri 17 osvojenih točkah oziroma z dvema manj od drugouvrščenega Walesa, prav Valižanke pa bodo naslednje nasprotnice izbrane vrste. Jutri ob 20.45 uri v Cardiffu bodo Slovenke naskakovale šesto zmago ter osvojitev drugega mesta v skupini, ki prinaša dodatne kvalifikacije za uvrstitev na mundial. Lani oktobra se je obračun obeh ekip v Lendavi končal z remijem 1:1.

Slovenija – Kazahstan 2:0 (1:0)
Makovec (33′), Zver (67′)

Spodaj prilagamo fotogalerijo s petkovega obračuna, skozi fotografski objektiv Urbana Lesjaka:

Lara Prašnikar potrdila zmago Eintrachta

Žen ska članska ekipa Eintrachta je v 19. krogu nemške Bundeslige gostila FC Nürnberg. Dom…