Včeraj zvečer je bila v Lendavi na delu slovenska ženska izbrana vrsta, katera je še vedno v igri za nastop na svetovnem prvenstvu leta 2023, ki ga bosta s skupnimi močmi gostili Avstralija in Nova Zelandija. V sklopu kvalifikacij za mundial so se varovanke Boruta Jarca pomerile z reprezentantkami Walesa, ki so iz gostovanja v Prekmurju odhajale neporažene. Reprezentanci nežnejšega spola sta se razšli z remijem 1:1.

V tekmi, ki ni ponudila veliko lepih priložnosti, smo videli dva povsem različna polčasa. V prvem so prevladovale gostje, ki so si priigrale vsaj dve lepi priložnosti, a k sreči je bila vedno dobro postavljena slovenska vratarka Zala Meršnik. Tudi Slovenke so v prvem polčasu prišle do ene zares lepe priložnosti, a je žal niso izkoristile. Po uvodnih 45 minutah smo na zadetke še vedno čakali in jih v drugem polčasu tudi dočakali. Najprej je za vodstvo Slovenije v 70. minuti poskrbela rezervistka Manja Rogan, a kaj ko so Valižanke že v naslednji minuti prek Greenove izenačile. Edina strelka Walesa je bila pred koncem obračuna tudi izključena, kar pa Slovenke niso znale izkoristiti v svoj prid in ostalo je pri remiju 1:1.

Slovenska izbrana vrsta je po treh odigranih krogih v kvalifikacijah zbrala štiri točke, kar jo uvršča za Valižanke, Francozinje in Grkinje. Brez točk v skupini pa so še vedno nogometašice Estonije in Kazahstana. Zaostanek naših za vodilnim prvim mestom znaša zgolj tri točke, kar pomeni, da so vrata mundiala še vedno na široko odprta.