Ženska članska izbrana vrsta Slovenije je v dveh dneh v Kopru odigrala še drugo prijateljsko tekmo, po ZDA, ki so slavile z minimalnih 0:1, so bile nasprotnice čete selektorja Damirja Roba še mladinke Francije, medtem ko so kadetinje na UEFA razvojnem turnirju po Hrvaški ugnale še Srbijo.

Slovenke so danes zaigrale brez lažje poškodovanih Lare Prašnikar in Tine Marolt in v obračun s francoskimi mladinkami, ki so bile v kadetski kategorije tudi evropske prvakinje, vstopile odlično in v 16. minuti tudi povedle z Mateja Zver. Vodstvo Slovenk pa ni bilo prav dolgo, saj so se Francozinje hitro prebudile in v 22. minuti izenačile z zadetkom Marine Julian, ki je bila natančna po strelu z bele točke. Pred odhodom na odmor so v slovenski mreži končale še tri žoge, dvakrat se je med strelke vpisala Anissa Lahmari, izid prvega polčasa je postavila Pauline Dhaeyer. Tudi drugi polčas se za Slovenke ni pričel nič kaj bolje, saj so gostje vodstvo povišale že v drugi minuti nadaljevanja, ko je zadela Marie-Charlotte Leger, končni izid srečanja pa je v 54. minuti postavila Maeva Solomon, ki je bila uspešna z bele točke.

Za razliko od članskih kolegic pa z dobrimi predstavami v sosednji Hrvaški nadaljujejo kadetinje. Varovanke selektorice Tine Kelenberger so včeraj po preobratu, ko so v obračunu s Hrvaško že zaostajale za dva zadetka, slavile z 2:4, danes pa so s 4:0 odpravile še srbske vrstnice. Za visoko zmago Slovenk so zadele Sara Makovec, Ksenija Živadinović, Maruša Česnik in Tjaša Kavšak. Prva je sicer članica Pomurja, preostale tri pa v reprezentanci predstavljajo barve Fužinarja.

SLOVENIJA 1:6 FRANCIJA U19
Mateja Zver (16′); Marine Julian (22′ pen), Anissa Lahmari (33′, 39′), Pauline Dhaeyer (43′), Marie-Charlotte Leger (47′), Maeva Salomon (54′ pen)

SLOVENIJA U17 4:0 SRBIJA U17
Sara Makovec, Ksenija Živadinović, Maruša Česnik, Tjaša Kavšak

Lara Prašnikar potrdila zmago Eintrachta

Ženska članska ekipa Eintrachta je v 19. krogu nemške Bundeslige gostila FC Nürnberg. Doma…