Na stadionu ob Jezeru sta se v zadnjem jesenskem krogu pomerili ekipi Rudarja iz Velenja ter gostujočega Zavrča. Dvoboj sosedov na lestvici, šestega Rudarja in petega Zavrča, je potekal na razmočenem terenu in v težkih vremenskih pogojih. Na obeh tekmah v letošnji sezoni so se zmage veselili igralci iz najmanjšega prvoligaškega kraja, julija so v Velenju slavili z 0:2, z 1:0 pa so bili boljši tudi na domačem igrišču. A danes je na igrišču igralo le moštvo Rudarja, ki je že v prvem polčasu povsem osramotilo nasprotnike. Pet zadetkov ene ekipe v posameznem polčasu je tudi največ doseženih zadetkov v letošnji sezoni, končni rezulat, kar 7:2 v korist Rudarja, pa je prav tako podrl rekord letošnje sezone.

Začetne minute so pripadle domačim, ki so goste stisnili na njihovo obrambno polovico, a si resnejše priložnosti niso ustvarili, čeprav so že v prvih osmih minutah izvajali tri kote. Zavrčani so v uvodnem delu tekme prežali predvsem na protinapade, Kresinger je v deveti minuti lepo prodrl, a je bila obramba Rudarja na robu šestnajstmertrskega prostora dovolj prisebna in ni dovolila zaključnega strela gostov. V 11. minuti smo videli prvi zadetek na srečanju, lepo kombinatorno akcijo sta začela Denis Klinar in Klemen Bolha, slednji je iz desne strani lepo podal v kazenski prostor, hudo napako je naredil vratar gostov Mrmić, ki je izpustil žogo, Draganu Jeliću pa ni bilo težko zatresti praznih vrat. Jelič je dosegel že sedmi zadetek v letošnji sezoni, tretjega v dveh tekmah. Le dve minuti za tem je na semaforu že kazalo 2:0. Trifković je izvajal še četrti kot za domače, na drugi vratnici pa je bil najspretnejši Radujko in še povišal vodstvo domačih, ki so tako že v uvodnih 15 minutah srečanja prišli do izdatnejšega vodstva. V 21. minuti so prvo pravo priložnost imeli tudi Zavrčani. Po kotu iz leve strani je žoga prišla do Tonija Datkovića, ki je z glavo meril v desni spodnji kot, a mu je veselje preprečila vratnica. Gostje so vzpostavili ravnotežje, si pripravili nekaj priložnosti, a so bili nenatančni oziroma je bila domača obramba na mestu. V 27. minuti so po prekršku domačih gostje izvajali prosti strel na robu kazenskega prostora, žogo je dobil Sandi Čeh, a meril meter mimo desne vratnice vratarja Rozmana. Po točno pol ure srečanja pa nov zadetek domačih. Znova so izvajali kot iz desne strani, vratar Mrmić je znova nespretno izbil žogo, najprej bil neuspešen Firer, a je žoga prišla do Elvedina Džinića, bivšega nogometaša Maribora in Charleroia, ki je žogo brez težav zabil v mrežo. Od gostov je potrebno omeniti priložnost Dina Kresingerja pet minut zatem, iz roba kazenskega prostora je iz pol-voleja lepo meril proti vratom Rozmana, a je ta z izjemno parado žogo izbil v kot. Knapi so nadaljevali v svojem ritmu in v naslednjem napadu znova udarili.  Eden od igralcev Zavrča je izgubil žogo na tridesetih metrih od svojih vrat, Mario Babić  je z globinsko žogo lepo našel reprezentanta Ivana Firerja, ki je najprej izjemno iz igre vrgel gostujočega branilca, nato pa iz petih metrov brez težav premagal vratarja gostov, ki je tako že četrtič v prvem polčasu pobral žogo iz svoje mreže. V prvem polčasu smo spremljali fer srečanje, brez veliko prekrškov, edino kazen sta si prislužila Krefl pri domačih, ko je pet minut pred koncem polčasa pouzkušal izsiliti najstrožjo kazen, v naslednjem napadu pa je pri gostih porumenel Roškar po štartu nad Jeličem. V 44. minuti pa je pred koncem polčasa v Velenju odjeknila petarda! Katastrofalno napako je storil Srnec, ko je skušal podati nazaj proti svojemu vratarju, žogo je odvzel vseprisotni Dragan Jelič, ki je ostro podal v kazenski prostor, Ivan Firer pa pri realizaciji ni imel težav in zadel še drugič na srečanju. Prvi polčas je minil v znamenju popolne prevlade Rudarja, gostje iz Zavrča so bili na igrišču povsem nemočni in nezainteresirani, Velenjčani pa so že v prvem polčasu odpravili vse dvome o zmagovalcu.

Maloštevilni gledalci, zbralo se jih je le nekaj več kot 150 so imeli v prvem polčasu kaj videti, v drugem pa so lahko predvsem sproščenu uživali ob nastopu domačih fantov. Za zanimivo potezo se je odločil gostujoči strateg Željko Orehovec, ki je zelo slabega vratarja Mrmića ob polčasu zamenjal z Markom Ranilovićem. Zavrč je na začetku drugega polčasa vzpostavil ravnotežje, igra se je gibala predvsem med obema kazenskima prostoroma, omembe vrednih priložnosti pa ni bilo. V 54. minuti smo videli še drugo menjavo pri gostih, Srneca, ki je bil prav tako naposredni krivec za enega izmed zadetkov je zamenjal mladi, 18-letni Nikola Kolarek. Do menjave je nato prišlo tudi pri domačih, tri minute za tem je z jesenskim delom prvenstva opravil Mario Babić, ki ga je zamenjal Enis Saramati. V 62. minuti smo videli prvo pravo priložnost v drugem polčasu, znova na strani Velenjčanov, Klinar je poslal uporaben predložek do Saramatija, a je bil Ranilović na mestu, brez možnosti pa je bil le minuto za tem, ko je po novi neverjetni napaki gostov v obrambi še šestič za Rudar zadel Denis Klinar. Ta je odvzel žogo gostom in neoviran prišel pred vratarja Ranilovića, ki je po slabih dvajsetih minutah v vratih prvič klonil. Gostje so po zadetku hitro opravili še zadnjo menjavo na srečanju, Magdiča je zamenjal Alan Hočevar. V 70. minuti se je zatresla tudi domača mreža, po hitrem protinapadu je na tridesetih metrih do žoge prišel Doris Kelenc in iz dvajsetih metrov z izjemnim lobom premagal vratarja Rozmana. Dve minuti za tem so gostje zadeli še drugič in nekoliko ublažili vodstvo domačih. Za 6:2 je zadel Ivan Antolek, ki mu je lepo asistiral Kresinger. Gostje bi kmalu izid še dodatneje znižali, znova je bil vpleten Dino Kresinger, potem ko je iz prostega strela zadel vratnico. V 77. minuti sta po lepem protinapadu Rudarja trčila Ranilović in domači Bolha, a sta oba lahko nadaljevala s srečanjem. Tri minute za tem je po prekršku nad Firerjem kot drugi v vrstah Zavrča porumenel Kolarek, domači pa so prosti strel maksimalno izkoristili in zadeli sedmico. Trifković je bil podajalec, Elvedin Džinič pa je bil najvišji in zadel še drugič na današnjem srečanju. Tik pred koncem srečanja so imeli Velenjčani možnost zadeti še osmič, a je bil Ivan Firer premalo natančen za dosego hat-tricka.

Po treh minutah sodniškega dodatka je Asmir Sagrković odpiskal konec zanimivemu srečanju s točo golov, ki bo ljubiteljem nogometa zagotovo ostalo v spominu po ogromnem številu zadetkov in velikim napakam zadnje linije Zavrča. Rudar je povsem prevladoval skozi celotno srečanje in rešetal mrežo gostov tako iz lepo izdelanih akcij, prostih strelov pa tudi po izkoriščenju zares nekaterih neverjetnih napak gostujoče obrambe. Alfa in omega Zavrča, Miran Vuk zagotovo ne bo zadovoljen s prikazanim in bo najverjetneje še dodatno premislil o mogočih rezih v ekipi, ki so napovedani, medtem ko se lahko Velenjčani na jesenski odmor odpravijo z zadovoljstvom, prikazali so dopadljivo, izjemno učinkovito predstavo iz katere bodo poizkušali črpati moči tudi za spomladanski del prvenstva. Rudar – Zavrč, da, prav ste prebrali, 7:2.

Naloži več novic od Primož Raj

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…