Velenjski Rudar je v prvem krogu pokala gostoval v Prekmurju in proti Čardi dosegel visoko zmago. Knapi so slavili z 1:5.

Domači nižjeligaš se je polčas in pol dobro upiral lanskemu prvoligašu, a v samem zaključku dvoboja nekoliko popustil in v Martjancih je odjeknila petarda. Zadeve so se za domače moštvo zapletle že po nekaj sekundah dvoboja, ko je Rok Malačič po predložku z leve strani nespretno posredoval in žogo poslal v lastno mrežo za 0:1, kar je bil tudi izid polčasa. Velenjčani so v prvih 45 minut sicer še nekajkrat resneje zapretili, v enem od primerov je Tima Litropa rešil tudi okvir vrat. Knapi so v deseti minuti nadaljevanja izid podvojili, v 67. minuti pa se je Niko Barbarič v kazenskem prostoru lepo otresel branilca in nato še uspešno zaključil za znižanje na 1:2. Vendar pa rezultatska negotovost ni trajala dolgo, saj je le pet minut kasneje Amadej Vošnjak po napaki domačega vratarja povišal na 3:1. Petnajst minut pred koncem rednega dela je Sandro Jovanović povišal na 1:4, le dve minuti kasneje pa je s svojim drugim golom Amadej Vošnjak poskrbel za končnih 1:5.

ČARDA – RUDAR VELENJE 1:5 (0:1)
Barbarič (67′); Malačič (1′ ag), Žurga (55′), Vošnjak (72′, 77′), Jovanović (75′)

Naloži več novic iz Pokal

Gorica po loteriji enajstmetrovk do vstopnice za finale

Prvi finalisti letošnjega pokala so nogometaši Gorice, ki so na domačem terenu po streljan…